Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві влаштували свято для дітей з аутизмом

У Полтаві влаштували свято для дітей з аутизмом

Ігри, майстер-класи та подарунки. Новорічне свято для дітей із аутизмом влаштували у Полтаві. До заходу долучилося 50 сімей із міста та області. У художньому музеї імені Ярошенка побувала і наша знімальна група.

Пані Наталія приїхала на свято із Кременчука із 8-річним сином. Розповідає: хлопчик навчається у другому класі за індивідуальною програмою. У їхній школі, каже, одна вчителька-асистент.

Наталія, мама хлопчика з аутизмом: Вона не встигатиме. Тому вчителям важко, і ми розумієм їх. Коли буде більше вчителів-асистентів, які будуть виділені один вчитель на одну дитину, тоді, я думаю, це буде дійсно інклюзивна освіта.

На святі дітей розважали аніматори. Серед них – Катерина.

Катерина, аніматор: Потрібно знайти підхід до кожної дитини. І якщо ти знайдеш оцю малесеньку родзиночки в дитинці, знайдеш до неї підхід, то все буде легко і класно, як для тебе, так і для дитинки. Головне – щоб була віддача.

Крім ігор та розваг із казковими персонажами, дітям провели майстер-класи.

Полтавка Тетяна каже: більше дізналася про аутизм, коли таку особливість виявили у доньки подруги.

Тетяна, полтавка: Уже маючи досвід спілкування з такою дитиною, я розумію, що це звичайні дітки, але вони по-іншому сприймають світ. І найскладніше випробування для таких діток і їх батьків – це відношення оточуючих до їхньої поведінки.

Новорічне свято для дітей із аутизмом організував благодійний фонд «Зернятко». Його голова Людмила Іващенко каже: з цими родинами співпрацюють майже два роки.

Людмила Іващенко, голова благодійного фонду «Зернятко»: Присутні 50 сімей, які виховують таких діточок. Це як з Полтави, так і з Полтавської області. Всі звичайні діти, які хочуть і займатися, і працювати, і відпочивати.

Наталія, мама хлопчика з аутизмом: Хочу сказать батькам, нехай не закриваються, не сидять вдома, спілкуються з такими ж батьками, переймають досвід. І все буде добре.

Нагадаю, аутизм – це розлад розвитку нервової системи.