Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Ляльки-мотанки із камуфляжу та гільзи у квітах: «Віськово-польовий арт» привезли до Полтави

Ляльки-мотанки із камуфляжу та гільзи у квітах: «Віськово-польовий арт» привезли до Полтави

Ящики для снарядів – у квітках та різьбленні, ляльки-мотанки – із камуфляжів. Мистецькі експонати, створені із військової амуніції, привезли до Полтави. Над арт-об’єктами працювали митці з усієї України. Основою для творчості стали речі із зони АТО.

Серед експонатів проекту «Військово-польовий арт» - кілька ляльок-мотанок, виготовлених із камуфляжів. Автор колекції полтавська майстриня Наталія Свиридюк каже: із речей війни намагалася зробити речі миру.

Наталія Свиридюк, майстриня, яка взяла участь у проекті: Це був виклик мистецький. Бо як зробити із камуфляжу? А камуфляж реальний. Тобто я його прала від грязі. Пороху запаху і всього такого. Як його зробити, перетворити на твір мистецтва, щоб не образити тих воїнів, які носили це.

Також на арт-об’єкти перетворили маскувальні сітки, тубуси від гранатометів, гільзи різного калібру, патрони. Їх розмалювали, оздобили вишивкою, використали, як доповнення до композицій. Автор ідеї та куратор проекту Павло Ротар пішов у зону АТО добровольцем батальйону «Золоті ворота». Під час служби виникла ідея перетворювати атрибути війни на витвори мистецтва.

Павло Ротар, автор та куратор проекту: Потом новые смыслы стали приходить. Тут и артреабилитация для участников АТО и членов их семей. Тут и главный момент, что сила жизни сильнее силы смерти.

Уперше виставку показали більше двох років тому. З того часу її постійно розширяють. Полтава стала двадцять восьмим містом, де презентували проект «Військово-польовий арт».

Голос:  Таке поєднання у нас зараз у суспільстві. У нас війна йде. Але ж життя продовжується і суспільство розвивається, митці працюють. Це зараз дуже органічно для України таке поєднання.

Голос:  Українці живі, вони творять. Вони живуть і показують всьому світові, що це велика нація і, я думаю, що за нею майбутнє.

Спочатку участь у проекті взяли до тридцяти майстрів. З часом додалося ще близько сотні. Серед них – з півтора десятки полтавських умільців. В обласному Краєзнавчому музеї виставка триватиме до середини січня. Потім її повезуть до Харкова.