Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Понад 70 робіт представили на виставці «Різдвяний салон»

Понад 70 робіт представили на виставці «Різдвяний салон»

Зима у місті та селі, різдвяний вертеп. Такі мотиви картин цьогорічної виставки «Різдвяний салон», яку презентували у Полтавському художньому салоні. Компонували роботи протягом 4 днів. На відкритті експозиції побувала і знімальна група "Лтави".

У виставковій залі. Серед 70 робіт - картина Олега Мінгальова «Паломництво на крилі». Він написав її більше 20 років тому. Ідея виникла під час польоту над засніженими Альпами. На полотні – контраст  жовтогарячого, блакитного, синього та білого.

Олег Мінгальов, художник: Наратив цієї картини, власне, такий. Посох оцей – вона символізує подорож або паломництво. Жінка, яка на хвості літака, -  мрія. Вона символізує надію, мрію.

Шестирічній Афродіті на картині подобається колір.

Афродіта, полтавка: Ось такі мазочки – синій та голубий цвіт.

А це - робота зі сну художника із Ромодана Сергія Шаматріна. Каже: для нього під час написання важливий інтуїтивний  дотик до полотна.

Сергій Шаматрін, художник: Коли сняться отакі сни, я їх називаю знаковими. Просипаєшся. І зразу починаєш працювати. І неважливо коли це: опівночі чи 4 ранку. Я не знаю, як це проходить.

Для художника Віктора Старікова написання зимових пейзажів, каже, задоволення. Одну  з таких робіт представив на виставці.

Віктор Старіков, художник: Був прошлий рік в Гоголевому. Багато снігу. Зайшов в парк. Подивився. І так – етюдик зробив. Потом картинку написав.

В рамках «Різдвяного салону» триває і благодійна акція   з допомоги військовим на Сході України. Близько 15 робіт виставили на продаж.

Людмила Солодкова, директор художнього салону: Наші полтавські художники Спілки художників подарували роботи. Фонд від продажу цих робіт в скриньку на потреби АТО підуть ці гроші.

Загалом в експозиції «Різдвяний салон» представили роботи митців  з Полтави, Ромодана, Кременчука, Лубенського та Решетилівського районів.  Виставка  триватиме протягом трьох тижнів у Полтавському художньому салоні.