Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

5 тонн одягу принесли полтавці для нужденних цього року

5 тонн одягу принесли полтавці для нужденних цього року

5 тонн одягу протягом року. Так працює ініціатива «ОдежиНА». Півтора роки тому благодійники з організації «Світло надії» встановили 2 спеціальні баки для збору речей у громадських місцях. Ініціатива набула популярноті серед полтавців. Тож встановили ще 3 таких баки. Більше про це в сюжеті Катерини Залєвської.

Катерина Залєвська, журналіст: Це сквер на Соборному майдані. Його площа – 2 гектари. Тут же, на цій території, розташований Свято-Успенський собор. А у ньому у невеликому куточку, буквально 1 на 1 метр, тепер ще є бак гуманітарної допомоги під назвою «ОдежиНА»

Саме до цього куточка у соборі полтавці зносять гуманітарну допомогу.

Олександра Сиротенко, волонтер ГО «Команда небайдужих»: Починаючи з 2014 року до Собору почали приносити речі: як для військових, так і для ВПО. Ці речі складували у куточок. Тепер стане зручніше, бо ці речі будуть міститися у контейнері.

Віддати те, що не потрібне. Отримати те, що необхідне. За таким принципом працює ініціатива «ОдежиНА». 

Крістіна Криженко, PR-менеджер БО «Світло надії»: Люди проводять ревізію у себе у шафі, потім (речі) приносять сюди. Ми вивантажуємо їх, сортуємо, а потім роздаємо їх, відповідно до запитів.

Перші контейнери встановили у торговельних центрах, підземних переходах півтора роки тому. Нині , на Соборному майдані - ще 2.

Катерина Залєвська, журналіст: Нововстановлений спеціальний контейнер поки що порожній. Але вже поруч розташувалися речі, які принесли небайдужі полтавці. Однак, перемістити їх до баку – не можливо. Бо за розміром не підходять.

Чисті, напрасовані, ношені  та зовсім нові речі тричі на тиждень відправляють до лікарень, колоній, бійцям до зони АТО. Також передають безпритульним.

Олена Чикурова, керівник Центру адаптації БО «Світло надії»: Это европейская модель. Впервые я увидела такие баки в Польше. Потом я увидела подобное на Западной Украине. Но наша модель несколько иная. Мы розмещаем наши баки в помещениях и градус вандализма – меньше.

5 тонн одягу – саме стільки принесли полтавці для нужденних цього року.