Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Чи стали полтавці платити менше після встановлення теплового лічильника?

Чи стали полтавці платити менше після встановлення теплового лічильника?

Майже на 10 відсотків менше тепла почали споживати мешканці багатоповерхових житлових будинків, де встановлені теплові лічильники. Такі цифри називають в комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго».  Чи дійсно полтавці стали менше платити за тепло у нашому наступному сюжеті.

Григорій Машковський мешкає в трьохкімнатній квартирі  площею 55 квадратних метрів. Розповідає: 2 роки тому в будинку встановили тепловий лічильник, завдяки чому платити за спожите тепло він став менше.

Григорій Машковський, полтавець: Записують. Потім ділять. Присилає теплоенерго рахунок. І плотим. Ну от за жовтень  450 гривень. Нормально.

Олександр Романенко за таку ж площу за тепло платить в 5 разів більше. В його будинку немає приладу теплового обліку.  

Олександр Романенко, полтавець: Там все плохо на Уютной 28. Лічильника не ма. І насчитуют на порядок дороже. Більше 2 тисяч гривень.

Роман Кашин, заступник генерального директора зі збуту КП «Полтаватеплоенерго»: В середньому нарахування  по загально будинковому лічильнику на 12 відсотків менше. Що стосується регулювання. Дійсно у нас було декілька випадків звернень мешканців одним 18 градусів жарко, а іншим 25 холодно.

Регулювати тепло у будинку має відповідальна особа, яка пройшла відповідні курси, каже Роман Кашин.

Роман Кашин, заступник генерального директора зі збуту КП «Полтаватеплоенерго»: Але необхідно зауважити, що система опалення потребує певної кількості теплової енергії для отримання нормативної температури яка складає 18 градусів. Якщо робити менше то це призведе до врегулювання системи. В одній квартирі буде 25 градусів, а в кутовій і 16

В «Полтаватеплоенерго» радять: якщо температура на вулиці вище 5 градусів, то краще опалення перекривати повністю.

Нині в Полтаві лічильники тепла встановили у понад тисячі багатоквартирних житлових будинках, це 90 відсотків від їх загальної кількості. Наступного року планують обладнати такими приладами всі багатоповерхівки.