Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Як надаватимуть медичні послуги у 2018-му році?

Як надаватимуть медичні послуги  у 2018-му році?

Медична реформа розпочнеться в2018 році. Зміни стосуються, зокрема, первинної медичної допомоги: сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.Чи готові до змін полтавські медики та люди – дізнавалися журналісти "Лтави".

Вибір сімейного лікаря і укладення з ним договору. Медична допомога не буде прив’язана до місця реєстрації чи проживання.Кожен зможе обрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за  медобслуговуванняплатитиме держава

Людмила Піляй, завідувачка АЗПСМ №6 КЗ «ЦПМСД №2, м. Полтава»:Ми будемо проводити медичні огляди, профілактичні, на серцево-судинні захворювання, на туберкульоз, на цукровий діабет, на Віл. Це є прерогативою. Крім того, в нас буде базових сім обстежень, безкоштовні.

Міністерство охорони здоров’я рекомендує одному сімейному лікарю обслуговувати не більше двох тисяч пацієнтів. Але можуть  бути винятки. Якщо, наприклад, лікар працює в селі, де проживає більше двох тисяч осіб. Ось що потрібно мати при собі людині під час підписання угоди.

Людмила Піляй, завідувачка АЗПСМ №6 КЗ «ЦПМСД №2, м. Полтава»: Для цього треба буде до лікаря звернутися ідентифікаційним кодом. Це я маю на увазі сімейного лікаря і терапевта. Сімейний лікар заносить в електронну систему  здоров’я дані за цього пацієнта і номер мобільного телефону і на нього висилається код. Якісне лікування буде і більше буде уваги людям.

У Решетилівському районі  обслуговують 26.5 тисяч населення. Лікар Наталія Лугова каже: реформуватимуться з квітня наступного року. Нині навчають медиків та готують пацієнтів.

Наталія Лугова, головний лікар ЦПМСД, Решетилівський р-н: Ми придбали всім сімейним лікарям комп’ютери. Ми навчили лікарів, медичних сестер працювати. Ми сформували червоні реєстри. В нас на сьогодні 100% населення внесені до червоного реєстру. Ми готуємо населення до формування зеленого реєстру, тобто до підписання декларацій із сімейними лікарями. Кожен сімейний лікар проводить перемовини із своїми пацієнтами, виявляє їхні наміри.

З наступного року лікарів первинної ланки із усієї області навчатимуть у тренінговому центрі. Його реконструювали у Полтаві. Кошти на відновлення (а це три мільйони гривень)  виділив Світовий банк.

Григорій Оксак, головний лікар ПОКЛ ім. Скліфосовського: Тут будуть манекени, де всі  медичні працівники і не тільки, і люди, які займаються пожежною безпекою, можливо і поліція, де будуть отримувати знання, проходити навчання, починаючи від первинної медичної допомоги і закінчуючи вже кваліфікованою допомогою на сучасних манекенах.

Нові Фапи та АЗПСМ у сільській місцевості. В області  на первинну ланку з держбюджету виділили 165 мільйонів гривень.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА:Це приведення до стандартів самих будівель. Це електронна система охорони здоровя. Це сьогодні забезпечення житлом. Це сьогодні автотранспорт.

І хоча медична реформа ще не запрацювала, ось ці  полтавці вже хочуть отримувати якісніші послуги та лікуватися в одного лікаря.

Голос: Все, шо нове, воно повинне пройти якби певний період і чи пристосується воно у нас. Тому, шо це все нове, якби для людей-пацієнтів, лікарів особисто. Не можу точно сказати. Думаю, що буде краще.

Голос: Аби був нормальний врач, то можна було б і заключити. 

У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав договір. А саме 370 гривень на одну особу. Сімейний лікар визначатиме і маршрут пацієнта.