Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор і ведуча:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

З різдвяним вертепом та ялинками з 3-D ілюмінацією зустрічають Новий рік на Полтавщині

З різдвяним вертепом та ялинками з 3-D ілюмінацією зустрічають Новий рік на Полтавщині

З різдвяним вертепом та ялинками з 3-D ілюмінацією зустрічають Новий рік на Полтавщині. На що сподіваються жителі у 2018-тому та які особливості святкування у містах,  розкажуть мої колеги.

Ольга Боцула, журналіст: Новий рік Полтава зустрічає без снігу, але з дощем. Окрім традиційної ілюмінації,  у місті цьогоріч сяє ліхтарями одна з головних вулиць – Соборності, на якій ми зараз знаходимось. Центральну ялинку, яка позаду мене, прикрасили 3-Д ілюмінацією та дерев'яними іграшками. Новорічні композиції прикрашають і вітрини магазинів.

Центральна площа Полтави. Люди  фотографуються біля головної новорічної ялинки та зігріваються гарячою кавою. Для дітей тут є розваги.

Олександр Ямщиков, катає на новорічних віслюках: Дітям подобається кататися. Віслюки одягнені в костюми новорічних оленей, дзвоники дзвенять.

Поряд з головною новорічною  ялинкою розгорнули містечко майстрів. Тут вироби з дерева, зроблені власноруч.

Анатолій Курочка, майстер по дереву: Заколки жінки купують, кияни купують мисочки, тарілки, різьбу по дереву  

Олексій у ролі Діда Мороза. Говорить: бажання напередодні Нового року загадують  не лише діти, а й дорослі.

Олексій,грає Діда Мороза: Більш за все просять, щоб сказав дітям слухатися батьків

Маленька Ангеліна новорічну ялинку бачить вперше.

Антоніна, полтавка: З цього року будемо ходити щороку, бо дуже подобається ялинка нам - дуже гарно. Фонтан гарний

А от ландшафтний дизайнер Надія Войткевич-Запара каже, оформлення центральної площі організатори  продумали не до кінця.

Войткевич-Запара, ландшафтний дизайнер: Дуже в нас красива ілюмінація, багато вогників, але…є картини, елементи, які самі по собі, окремо. Вони різні за змістовністю, кольоровою гамою.Забагато кольорів на одному квадратному метрі в деяких місцях

Біля Свято-Успенського собору облаштували різдвяний вертеп. У шопці -  керамічні фігури Йосипа, Діви Марії, малого Ісуса та волхвів.  Ось ці  полтавці кажуть, на що сподіваються  у Новому році.

Анастасія, студентка: Я очікую, що прийде в силу лозунг нашого Президента про покращення вже сьогодні, а якщо ми говоримо про нашу державу, як етнічну спільноту українців, від населення віри у світле майбутнє.

Оксана, жителька м. Гадяч: Настане мир в Україні, не будуть гинути молоді люди, Це найголовніше

У Кременчуці на головній ялинці збільшили на три сотні кількість новорічних ажурних кульок. Їхній дизайн змінили  на кольори української вишиванки. Для дітей облаштували 60-ти метрову гірку, щоб вони  каталися на надувних санках. Поряд з ялинкою  облаштували різдвяне містечко. Тут  ятки із сувенірами, глінтвейном і смаколиками.

Новою 3D-ілюмінацією, обладнаною програмним контролером із різними світловими функціями прикрасили центральну ялинку міста Глобиного. Найвищу живу ялинку України, як і минулого року, відкрили у Зінькові. Висоту дерева можна порівняти з висотою дев’ятиповерхівки.Вік ялинки – понад 55 років.

Лана Вєтрова, керівник Національного реєстру рекордів України: Зіньків – маленьке містечко, яке показало приклад всій Україні.Новорічну ялинку не замовляють у лісових господарствах, а прикрашають живе дерево. Ми заміряли його і встановили точні параметри цієї рекордної ялинки.Ми маємо 23 метри 67 см висоти цього дерева.

Зустрічати Новий рік у Полтаві жителям та гостям міста пропонують біля центральної новорічної ялинки або ж  на танцювальних вечірках.

Голос: Бажаємо міцного здоров’я, сімейного благополуччя, злагоди, добра і миру над головою

Голос: Побільше позитиву, насолоджуйтесь життям і робіть власні кроки, щоб будувати своє власне світле майбутнє

Голос: Миру на землі. Щоб закінчилася війна і було у всіх все добре. Пенсій вистачало, заробітні плати були хороші.