Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Пенсії військових перерахують за терміном служби та розміром зарплати

Пенсії військових перерахують за терміном служби та розміром зарплати

Цього року поліцейські та військові на пенсії неодноразово влаштовували пікети у Полтаві. Вони вимагали перерахувати  виплати відповідно до сучасних окладів. Чи перерахує держава  пенсії   у 2018-му році, дізнавалися наші журналісти.

Пенсіонер Сергій Титаренко більше 20-ти років пропрацював оперуповноваженим. Нині  його пенсія – 2200 гривень. За словами Сергія Титаренка,з першого січня 2016-го,  силовикам мали перерахувати пенсійні виплати.

Сергій Титаренко, пенсіонер структури МВС: Підстави для перерахунку  пов’язані з реформами, які почалися у поліції: підвищення окладів посадових, підвищення окладів по званню було встановлено грошове утримання для поліцейських.

Сергій Титаренко каже:  виплати пенсіонерам силових структур потрібно перераховувати за розміром сучасних зарплат правоохоронців.

Сергій Титаренко, пенсіонер структури МВС: Робота в силових структурах передбачає те, що людина обмежує особистий час для того щоб збільшити час перебування на роботі. Тому Конституція гарантує6 коли силовик виходить на пенсію, буде гарантовано всі соціальні норми більші ніж звичайним цивільним людям.

У державному бюджеті  коштів на осучаснення виплат правоохоронцям  на пенсії не передбачили .

Сергій Марченко, начальник управління пенсійного  забезпечення військовослужбовців ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області:Коли почалися дії по проведенню перерахунку пенсій, на 2017-й рік  у бюджеті не було закладено коштів для перерахунку  виплат. Навіть якщо взяти Полтавську область, то це потребувало 18 мільйонів гривень. 

У  січні 2018-го, Уряд подасть до Верховної Ради окремий законопроект щодо перерахунку пенсій військовим. Зараз документ на розгляді Ради національної  безпеки і оборони України.  За словами начальника Пенсійного фонду Володимира Тараторіна, з початку нового року пенсії  військовослужбовців перерахують.

ВолодимирТараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області: Незалежно від того,коли цей законопроект  буде прийнято, планується у перших числах січня. Виплата оновлених пенсій буде відбуватися з першого січня 2018-го року. В якому об’ємі, в якій кількості - нам важко зараз це сказати. Тому що сам законопроект ми не бачили.

13-го  грудня прем’єр-міністр Володимир Гройсман розповів: у середньому пенсія  військових збільшиться на півтори тисячі гривень.

Володимир Гройсман,  Прем’єр-міністр України: Ми закладаємо ту саму систему коли індексація пенсій, осучаснення, буде відбуватися автоматично. Ми передбачаємо що бойові пенсії, наголошую, мають бути більшими ніж звичайні пенсії військовослужбовців.

Пенсії військових не перераховували дев’ять років.  За словами міністра соцполітики Андрія Реви,за новим законопроектом виплати пенсіонерам-військовослужбовцям  не прирівняють до зарплат учасників АТО.

Андрій Рева, міністр соціальної політики України: Якщо ми говоримо про військовослужбовців, які давно перебувають на пенсії. Скажіть будь ласка, що це за "прирівняння" окладів до неіснуючих посад? Що  за абстракція? Чим довше людина служить, чим вище грошове забезпечення він отримує, тим більша в нього повинна бути пенсія - це аксіома.  Правда?

Нагадаємо, зараз військовим та офіцерам і рядовим органів Міністерства внутрішніх справ та поліцейським,  виплати нараховують за законом пенсійного забезпечення для військовослужбовців.