Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко

Топ-7 перемог полтавських спортсменів

Особисті рекорди та національний гімн для чемпіонів – за підсумками року Полтавщина отримала відзнаку від Міністерства спорту.Найбільше перемагали  наші земляки, спортсмени-неолімпійці. Згадаємо полтавську команду з драгонботу, яка 12 разів ставала чемпіонами світу. Є успіхи і в олімпійських видах спорту. Серед усіх  досягнень  автор і ведуча програми «Полтавщина спортивна» виділила топ-7.

Футбольний клуб «Ворскла»  першу частину чемпіонату завершив на 3-й сходинці поряд з лідерами - «Шахтарем» і «Динамо». Нагадаю, 20 років тому тодішні «біло-зелені» фінішували третіми і святкували «бронзу».

Тим часом футбольний клуб «Полтава» виграв майже всі ігри чемпіонату Першої ліги. Нині команда Анатолія Безсмертного на 2-й сходинці і має за мету ввійти до Прем’єр-Ліги.

Світові Ігри. У червні важковаговик Олег Приймачов став чемпіоном світу з таїландського боксу, вперше потрапив на Всесвітні ігри і там захистив титул чемпіона. 28-річного спортсмена, родом з-під Лубен, 2-метрового бійця журналісти польської «Газета правна»  прозвали "термінатором" - за його впевненість та сильний удар.

Параканое. Чемпіон Паралімпіади-2016 кременчужанин Сергій Ємельянов підтвердив звання найсильнішого у світі. Наприкінці серпня у чеському Рашіце  він обігнав старших колег на 1.89 секунди. Таким чином став найкращим параканоїстом у світі ще й за версією цьогорічних головних змагань з веслування.

Дефлімпіада. Виборовши в Туреччині 99 нагород і поліпшивши результат Дефлімпійських ігор 2013 року на 11, наші спортсмени прилетіли на рідну землюіз 2 загальнокомандним місцем. 23 спортсмени із Полтавщини загалом здобули третю частину усіх медалей українців. Найбільше їх у каратистки Інни Мажари: 2 золота, 1 срібло і 2 бронзи.

Бокс. Найкращий боксер світу Олександр  Хижняк має власний рекорд України, бо здобув найбільшу кількість титулів за 330 днів - 6. За півроку 2017-го 22-річний полтавець отримав усі можливі нагороди для свого віку в розділі любителів. Якщо перемога на домашньому чемпіонаті Європи дала привід про нього заговорити, то після тріумфу на світовій першості в Гамбурзі йому аплодували стоячи. Серед останніх  нагород – квартира у Полтаві та титул « найкращий спортсмен року» за версією НОК.

Ігри Нескорених: Полтавщину на Invictus Games представляли двоє: Юрій Дмитренко та Павло Будаєвський. Останній на всіх чотирьох дистанціях приплив першим і отримав 4 «золота» головних змагань для поранених військовослужбовців.  28-річний капітан  ЗСУ – разом із Президентом Порошенком вітатиме з телеекранів українців у новорічну ніч.

І про особисті рекорди: 9 годин прямого ефіру – саме стільки трансляцій спортивних подій наживо протягом 2017-го зняв і синхронно видав в ефір телерадіоканал «Лтава». Попри технічні неполадки та недосконалість старого обладнання,  влаштували 3 відеопокази: 2 етапи Ltava Atack Series та командний чемпіонат з веслування на байдарках і каное. На ньому ми другий рік поспіль засвідчуємо перемоги земляків.