Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

2017 був рекордно низький за врожайністю для Полтавщини

2017 був рекордно низький за врожайністю для Полтавщини

Рекордно низький за останні 5 років врожай зернових зібрали цього року аграрії Полтавщини. Через посуху намолотили близько 4 мільйонів тон зерна. Це  на 2 мільйони менше, ніж торік. А от за виробництвом молока Полтавщина в лідерах, і це при тому, що в області  кількість корів зменшується.Наступного року на реалізацію програм сільського господарства з обласного бюджету планують виділити 2 мільйони гривень. Чим був особливим минулий рік для аграріїв Полтавщини в сюжеті Костянтина Яхновського.

Сергій Овчаренко фермерує 15 років. Обробляє 540 гектарів землі. Каже, таких низьких врожаїв, як цьогоріч не було 40 років. Головна причина – посуха.

Сергій Овчаренко, директор СТОВ «Серпанок» : Я в сільському господарстві з 1977 року. Повірте мені такого періоду без дощів як у цьому році, що починаючи з квітня, і перший дощ пішов 6 липня, не було. Рік страшний, врожай страшний. Ціни на продукцію на рівні того року а то й менше.

Сергій Фролов, директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА: При спілкуванні з аграріями відчуваєш, що пригнічує те що практично було зроблено все. Мінеральних добрив було внесено не менше, а навіть більше ніж в минулому році. Використана технологія.

Цього року середня врожайність ранніх зернових становила  38 центнерів з гектара. Торік було на 4 більше. Нижча врожайність й  інших культур.

Сергій Фролов, директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА: Але темпи збирання були дуже високі в цьому році. Це частково пов’язано з тим, що і врожайність нижча. Але це ще зв’язано, що і погодні умови давали.

Не лише рослинництво, а й тваринництво. Олександр та Микола Шапаренки -  брати із села ДмитрЕнки Новосанжарського району обробляють майже півтори тисячі гектарів землі у трьох районах області. Цього року зайнялися тваринництвом -  вклали кошти у  відновлення занедбаної ферми.

Микола Шапаренко, фермер: Задумали зробити ферму. Тобто те стояло розвалене,  ми його востановили. Тобто, сараї радянських часів, але модернізацію зробили ми. Вложили кошти свої. І вирішили зайнятися тваринництвом.

Юрій Янко, завфермою: 2 роки я у них працюю. Оцю ферму з нуля починали. А тепер є худоба. Є біля чого працювати.  Сарай робили таким планували на 50, а зробили на 100.

Наступного року для підтримки фермерів  з державного бюджету України

виділять мільярд гривень.

Сергій Фролов, директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА: Нам треба максимально підтримати і маленьких і великих підприємств, які хотять зайнятися тваринництвом. Зокрема,  великою рогатою худобою у молочному скотарстві.

 Наступного року держава, за словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, виділить пільгові кредити для відновлення тваринництва, будівництва нових ферм, молочнотоварних комплексів. Для цього у бюджеті заплановано  7 мільярдів 300 мільйонів гривень. 

Аграрії Полтавщини вже готуються до весняно-польових робіт 2018-го. Вже посіяли 230 тисяч гектарів озимої. Це на рівні попередніх років. За словами директора департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергія Фролова, посіви в хорошому стані. Посприяли цьому тепла погода та дощі, які йшли останній місяць.