Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

На 17 тисяч гривень вилучив екопатруль незаконно зрубаних ялинок

На 17 тисяч гривень вилучив екопатруль незаконно зрубаних ялинок

Деякі полтавські підприємці незаконно продають ялинки без чипів та документів. Поліціянти на екоінспектори вилучили близько 200 таких дерев, склали понад 40 протоколів. Але на базарах продовжують  нелегально продавати новорічні дерева. Докладніше - Катерина Залєвська.

Великі та малі, густі й не дуже – такий асортимент ялинок на вулицях Полтави. А ще є з бирками або…без них.Поліцейські та екопатруль перевіряють документи та кольорові чіпи на деревах. Також використовують і мобільний додаток.

Станіслав Колодяжний, держінспектор з охорони природного середовища:У реалізатора ялинок мають бути товарно-транспорні накладні, а також бірки на ці ялинки. Якщо ми хочемо з'ясувати чи законний продаж ялинок,  ми можемо вбити номер з бірки у додаток «Ялинка».

Продовжують перевірку,  і на вулиці Європейський  фіксують правопорушення.

- У Вас мають бути із собою накладні,  дозвіл на продаж. У Вас такі документи?

- Взагалі, вони – є. Але із собою немає, а так – є.

Продавчиня Наталія каже:  хотіла підзаробити напередодні новорічних свят. Ялинок – не рубала, а продавала їх. На продавчиню  складають протокол.Понад 40 протоколів та більше 200 дерев - правоохоронці напередодні свят щодня фіксують порушення.

Станіслав Колодяжний, держінспектор з охорони природного середовища: За незаконну реалізацію зелених насаджень передбачено штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів. Це від 510 до 1700 гривень.

Екопатруль Полтавщини перевірив понад 40 ринків. Під час рейдів вилучили незаконно зрубаних дерев більш ніж 17 тисяч гривень.