Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Консультаційні центри з питань освіти створять в ОТГ Полтавщини

Консультаційні центри з питань освіти створять в ОТГ Полтавщини

Методично-консультаційні центри з питань освіти створять в ОТГ Полтавщини. Там роз’яснюватимуть, як організовувати процес навчання, зважаючи на реформу галузі. Центри відкриють у рамках пілотного проекту «Реформа децентралізації в освіті». Полтавщина стала однією із чотирьох учасниць цієї програми.

У Польщі та Нідерландах побувала Пришибський сільський голова Валентина Городянко. Вона разом з іншими колегами вивчала, як реформували освіту в інших країнах. Найбільше сподобався приклад Нідерландів.

Валентина Городянко, Пришибський сільський голова: Школи є приватні й державні, але вони всі фінансуються з державного бюджету. Дають кошти на одну дитину. Наприклад, в Нідерландах – 5 тисяч євро на рік. І автономна школа вирішує, куди ці кошти вкладати. За кордоном батьки повністю несуть відповідальність за харчування дітей.

У школі Пришибської ОТГ – сто десять учнів. З отриманням автономії закладу Валентина Городянко хоче змінити підхід до харчування дітей за закордонним зразком. Алгоритм втілення в життя ідей, зважаючи на законодавчі зміни в освіті, мають підказувати в методично-консультаційних центрах.

Олена Харченко, директор департаменту освіти та науки Полтавської ОДА: Безпосередньо директорам, викладачам: як розробити план, навчальні програми, бо на сьогодні школа має автономію. Як організувати сам навчально-виховний процес. Яким чином створити сучасне освітнє середовище.

В області створять чотири центри на базі восьми громад. Центральний офіс буде в обласному департаменті. Нині освіта змінюється у контексті трьох реформ: адміністративної, фінансової та галузевої.

Айдер Сеїтосманов, експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні»: Таким чином галузь освіти – найбільш чутлива. Бо вона зачіпає інтереси учнів, батьків, вчителів. Таким чином в кожній громаді до 30% населення так чи інакше залучені до питань освіти.

Також у методично-консультаційних центрах вчитимуть представників об’єднаних громад  участі у міжнародних проектах. Нагадаємо, пілотний проект «Реформа децентралізації в освіті», окрім Полтавщини, втілюватимуть у Запорізькій, Івано-Франківській та Житомирській областях.