Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві презентували новорічні листівки кінця XIX століття

У Полтаві презентували новорічні листівки кінця XIX століття

Вперше у Полтаві презентували новорічні  листівки кінця XIX- початку XX століття. Ретро - поштівки  із приватних колекцій та фондів краєзнавчого музею імені Василя Кричевського бачили журналісти «Лтави».

Це  листівки Ірини Мельникової. Їх у минулому сторіччі  її родині  надсилали рідні та друзі з Уралу, Литви, інших пострадянських республік та Німеччини.  У колекції Мельникових більше сотні поштівок. 

Ірина Мельникова, власниця листівок: Листівок у нашій сім’ї 40-их,60-их років багато. В 80-ті та 90-ті я почала зберігати ці листівки.  Це відтворювали дитячі казки і були мої улюблені.

Це листівки 40-х - 60 років. На них діти, сніговики та  лісові звірі, на звороті  -  вітання.    А це поштівки кінця 19 сторіччя.  Найстаріша  - 1893 року.

Нонна Масюк, науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею: Це не проста  листівка, на ній видавлено малюнок, і таких листівок мало. Це перші листівки, що видавалися в той час.

Чотири стенди та більше сімдесяти експонатів.  Новорічні та різдвяні  вітання кінця дев’ятнадцятого -  початку двадцятого сторіччя збирали співробітники краєзнавчого  музею. Більшу частину колекції придбали у полтавського краєзнавця Юрія Меліхова.  Експозицію готували тиждень.

Ганна Барська, завідувач науково-дослідницького експозиційного відділу Полтавського краєзнавчого музею: Тут листівки Радянського Союзу, та в Російській імперії і Німеччині. І листівки відомої художниці Єлизавети Бьом.

Крім ретро – листівок, на виставці представили ялинкові прикраси, карнавальні маски та м’які іграшки. Вона працюватиме до кінця січня.