Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

10 юних художників нагородили за малюнки про права людини

10 юних художників нагородили за малюнки про права людини

Дитячі малюнки про серйозні речі! У Полтаві нагородили юних переможців конкурсу образотворчого мистецтва про права людини. Як діти бачать дорослий світ і свої можливості в ньому, дивіться далі.

Десятирічна Ліза займається танцями та малюванням. Ідею малюнку на конкурс «Права людини очима дітей» вигадала сама. Дівчинка зобразила людину в інвалідному візку та здорового чоловіка. За задумом юної художниці останній обов’язково допоможе тому, хто має інвалідність.

Ліза Меркулова, посіла  ІІІ місце: Я  вважаю, що людина з інвалідним візком має право таке ж як й інші люди.

Право на освіту, медицину, відпочинок та інше зобразили діти у своїх малюнках. Для фіналу відібрали близько трьох десятків творів. Серед них і робота чотирнадцятирічної Вікторії. Художню школу вона відвідує рік. Це її перший конкурс.

Вікторія Кондра, посіла ІІІ місце у старшій групі: Я намалювала багато будинків, оскільки  в кожній квартирі буде жити одна родина. Кожна людина маж право на своє житло. Зараз в Україні багато проблем із житлом. Багато людей залишилися без дому.

Організатор конкурсу образотворчого мистецтва – обласний центр з надання безоплатної вторинної допомоги. Микола Лахижа розповідає: хотіли, щоб діти через творчість поліпшили знання про свої права та знали, як їх можна захищати.

Микола Лахижа, перший заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області: Нам було дуже важливо, щоб  утілена була та ідея. І, по-друге, все-таки враховували технічну сторону. Наскільки ця ідея висловлена автором цієї роботи.

У міському конкурсі взяли участь діти трьох вікових категорій. Журі обрало десять переможців. Їм вручили подарунки та грамоти. У планах організаторів – обласний конкурс.