Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Масово заспівали колядку у храмі творчі колективи Полтавщини

Масово заспівали колядку у храмі творчі колективи Полтавщини

Колядка у храмі. Полтавці заспівали «Добрий вечір тобі, пане господарю» у Свято-Успенському кафедральному соборі. Це стало початком обласного фестивалю театралізованого вертепного дійства. Більше про гуртове колядування в центрі Полтави – у нашому сюжеті.

Це творчі колективи Полтавщини разом виконують колядку у Свято-Успенському кафедральному соборі. Разом з ними співав і архієпископ Полтавський і Кременчуцький владика Федір.

Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП: Син Божий, ми знаємо, народився не в царських палатах, а в убогому вертепі, показуючи своє божественне приниження, проявляючи до нас любов.

Приїхала до Полтави співати колядки і Дуся Василівна із Кобеляцького району. Вона – найстарша учасниця місцевого хору «Чебреці». Жінка пригадує: в дитинстві залюбки колядувала разом із однолітками.

Дуся Василівна, учасниця хору «Чебреці» (с. Білики, Кобеляцький р-н): Ми відновлюємо всі оці традиції наших предків. Це приносить добро для людей, радість. І діти, дивлячись на нас, стають добрішими. І ми думаємо, що наші внуки і правнуки теж будуть переймати наші традиції.

Після виконання колядки у храмі, учасники дійства пройшлися центральною вулицею Полтави: від Свято-Успенського кафедрального собору до Театральної площі. На головній сцені фестивалю театралізованого вертепного дійства «Різдвяна феєрія» учасники з різних районів області  виступили із колядками притаманними для їхнього регіону.

Лайф: Співають колядку.

Це репетиція перед виступом колективу «Родовище» із Нових Санжар, що під Полтавою. Його учасники спеціалізуються на колядках, щедрівках, веснянках та інших обрядових піснях.

Віталій, учасник фольклорного колективу «Родовище» (смт Нові Санжари): Без обробок, без баянів, без супроводів, без нічого. Тобто так, як записали це люди, які їздять в експедиції, які збирають цей матеріал.

 На фестивалі «Різдвяна феєрія» виступали як професійні, так і аматорські колективи. Обмежень для участі не було. Послухати виконавців могли всі охочі.

Тетяна: Ви знаєте, таке щастя, натхнення і радість, бо дуже гарно. Дуже.

Олена: Діти – це прекрасно завжди і вони і вони повинні брати участь у народному розвитку, бо у нас дуже багато іноземного, а наше мало пропагандують.

Олена: Чим більше і частіше ми будемо зустрічатися разом від малечі і до людей похилого віку – це для нас буде тільки позитив.

 Обласний фестиваль театралізованого вертепного дійства «Різдвяна феєрія» у Полтаві проводять втретє.