Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Чи будуть полтавці менше палити, коли цигарки подорожчають?

Чи будуть полтавці  менше палити, коли цигарки подорожчають?

Від 4 до 7 гривень  подорожчала пачка цигарок цього року. З першого січня почали діяти зміни, внесені до податкового кодексу, які прийняла в грудні минулого року  Верховна Рада. Згідно  з ними  наступні  сім років поступово зростатиме акциз на тютюн. Чи продають  сигарети  за новою ціною в Полтаві, та чи стало менше  охочих палити,-  дивіться далі.  

Палити  Євген кинув рік тому. Говорить,  курив зі школи. Позбувся звички з першого разу.

Євген, полтавець: Это путь никничему, курение это такая глупость, каждый должен понять для себя и бросить раз и на всегда.

Витрати на цигарки, каже Євген, не підраховував.

Євген, полтавець: Не так много грн. 5, я курил пачку за несколько дней.

Пан Олексій не курить 15 років. Палити кинув через хворобу.

Олексій, полтавець: Да хотілося курити, зразу не кинеш, а потом все нормально.

З 1 січня акцизна ставка за тисячу сигарет зросла майже на 30% , тобто одна пачка сигарет подорожчає від 4 до 7 грн. Поки що полтавці купують тютюн за старими цінами.

Продавець: У нас ще завоза не було. Багато беруть? Менше чим раніше, багато побросали.

Згідно зі змінами у податковому кодексі,   за 6 років вартість акцизу зростатиме, а цигарки дорожчатимуть – говорить Світлана Бондаренко.

Світлана Бондаренко, начальник управління контролю за обігом та оподаткування підакцизних товарів ГУ ДФС області: З 1 січня 2025 року ставка становитиме 271 грн.  за 1 тис. сигарет. На початку 2025 року  мінімальна сума акцизу однієї пачки сигарет складе 55 грн. 41 коп.  Марки акцизу будуть відрізняти ся  від сигар, сигарил та тютюн для кальяну кольором та дизайном.

Позбутися тютюнової залежності самостійно може не кожен. Лікар-нарколог каже: більшість людей цю звичку шкідливою не вважають.

Сергій Косиченко, лікар-нарколог: Если бы человек лечил это как насморк, то успіхи были бы на лицо. Ни в коем случає не брать первую сигарету  и не выходить на перекуры. Там дым попадает в нос и человек наступил на скользкое место.

Ставлення  полтавців до підвищення цін на цигарки різнe.

 Голос:   Будуть палити, самосад і те, що каптить у нас такі люди.

Голос:   Хтось буде, а хтось ні, кому дуже потрібно він не зупиняється.

Голос:   Люди как курили так и будут,  их заставит тяжелое матириальное положение.

Голос:   Не знаю, чи стануть, ну, я не палю.

Відповідно до  Угоди про асоціацію з ЄС, Україна повинна збільшити ставку акцизу на цигарки  до 90 євро за 1000 штук. Ставку акцизного збору підвищуватимуть  поступово.