Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві вшанували пам’ять Василя Стуса

У Полтаві вшанували пам’ять Василя Стуса

 «І в смерті обернуся до життя» - на вечорі-присвяті із такою назвою у Полтаві вшанували Василя Стуса. Захід в обласній бібліотеці імені Котляревського організували до ювілею із дня народження поета та громадського діяча. Який зв’язок Василя Стуса  із Полтавщиною, – дивіться далі.

Лауреатові Державної премії імені Шевченка та Герою України Василеві Стусу виповнилося б вісімдесят років.

Юлія Крамарєва, завідувачка відділу обласної бібліотеки ім. Котляревського: Він народився на Святвечір, це говорить про те, що людина буде мати якусь незвичну долю. Його заарештували вперше після святкування Святвечора у 72-му році. За ним наглядали саме за те, що він святкував Святвечір саме.

Тому, за словами Юлії Крамарєвої, символічно вечір-присвяту розпочали із колядки невідомого автора «Сумний Святий вечір».

Учасниця заходу Марина Дігтяр говорить про поезію Стуса так:

Марина Дігтяр, учасниця заходу: Якщо взяти будь-який вірш в таку складну і нестабільну пору державотворення, як і тоді вона була, в той час актуальна, так і в цей.

Серед присутніх на вечорі-присвяті – десятикласники Розсошенської гімназії. Творчість Василя Стуса, за словами учительки Світлани Галь, у школі ці учні іще не розглядали.

Світлана Галь, учителька історії: Ми вивчаємо на уроках історії його діяльність як українського дисидента. І чим більше діти знатимуть про те, якою ціною була завойована незалежність України, тим більше, я думаю, вони будуть цінувати свою країну.

Завідувачка кафедри української літератури педуніверситету Віра Мелешко розповідає: пам’ять поета варто вшановувати не лише на його батьківщині у Вінницькій області.

Віра Мелешко, завідувачка кафедри української літератури Полтавського педуніверситету: Василь Стус служив у Лубнах на Полтавщині. Написав листа і в листі зауважив: «Служу в Лубнах. Мабуть, буду в зенітниках, а можливо і піхотою». І другий аспект учителем у донецькій школі у Василя Стуса був Кость Тесленко. Той, який народився у наших Мачухах під Полтавою, той, який згодом стане письменником.

Нагадаю, шістдесятник Василь Стус – поет, перекладач, громадський діяч. Народився 1938-го у селі Рахнівка, що на Вінниччині. Помер у 47 років у карцері табору особливого режиму.