Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Більше мільйона гривень заборгувало КП у Розсошенцях «Нафтогазу»

Більше мільйона  гривень заборгувало КП у Розсошенцях «Нафтогазу»

36 будинків залишилися без тепла. На півдоби у котельні в селі Розсошенці на околиці Полтави припинили постачати газ. Після того місцеві жителі самовільно зірвали пломбу в одній із котелень і подачу тепла відновили.  З якої причини  Розсошенці  були без тепла, дивіться у наступному сюжеті.

У дитячому садочку «Зірочка» майже на півдоби відключили опалення, розповідає завідуюча Галина Кучик.  Вмикали електрообігрівачі.

Галина Кучик, завідувачка Розсошенського дитячого садка «Зірочка»: Якщо б на тривалий час, то звичайно ставилось би питання перед сільським головою про закриття  дитячого садка. Я думаю, що обігрівачами ми б не обійшлися.

Працівники  «Полтавагазу» призупинили  постачання  палива  до котелень через заборгованість «Житлово-комунального комбінату села Розсошенці» перед «Нафтогазом»,  каже начальник комунального підприємства Олександр Роман.

Олександр Роман, начальник КП «Житлово-комунальний комбінат с. Розсошенці»: Є борг по реструктуризації ― один мільйон 285 тисяч гривень. Є поточний борг. І є. Не підписаний  об’єм газу в грудні 2016-го року. Тобто знову не було номінації, газ не пройшов. І ми цим займалися у судах з «Полтавагазом» . Все літо йшли суди, але немає. Цей газ  висить у повітрі: там мільйон чотириста тисяч. Це  багаторівневі борги. І з ними будуть вирішуватися питання. Зараз на нас тисне борг поточного сезону.

За словами Олександра Романа,  головна причина заборгованості  –  невчасне відшкодування державою підприємству вартості субсидій. Зокрема, й досі «Житлово-комунальний комбінат» не отримав майже 550 тисяч гривень за листопад.

Олександр Роман, начальник КП «Житлово-комунальний комбінат с. Розсошенці»: Але за енергоносії ми повинні платити наперед. Ми повинні до 25-го грудня оплатити вже січень. Нікого не цікавить коли люди оплачують, коли ми отримуємо субсидії й таке інше.

Розсошенське комунальне підприємство звернулося за допомогою до Щербанівської сільської ради. Депутати  виділили з бюджету громади 400 тисяч гривень. За словами голови Щербанівської сільської ради Ігоря Процика,  сільрада планує переобладнати будинки із централізованого  на автономне опалення.

Ігор Процик, голова Щербанівської сільської ради (телефоном): Згідно діючої програми, я розумію що за один рік це, можливо, не вийде, але у нас сподіваюсь буде розуміння із «Полтавагазом» для того щоб перевести на індивідуальне опалення.

Вікторія проживає у багатоквартирному будинку в селі Розсошенці.  Каже: не всі власники  житла зможуть відмовитись від централізованого теплопостачання.

Вікторія, жителька села Розсошенці: Щоб давали можливість переходити поквартирно. І це проблематично, особливо коли будинок відноситься до ЖЕКу. Проблема в тому, що не кожен зможе собі дозволити і не кожен хоче зробити індивідуальне опалення, газ переробляти.

КОР: А поки що  жителі Розсошенців самі зірвали пломби на одній із котелень.  Пломбу на теплогенераторі зняли комунальники. Подачу тепла відновили. Прес-секретар  «Полтавагазу»  Ольга Левченко коментувати ситуацію відмовилась.

Ольга Левченко, прес-секретар ПАТ «Полтавагаз»: Ми не будемо коментувати дану ситуацію ніяким чином принаймі на сьогоднішній день.

Комунальне підприємство «Житлово-комунальний комбінат села Розсошенці» надає централізоване теплопостачання  36 будинкам, дитячому садочку,  медичній амбулаторії та підприємствам.