Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Без стін та без стелі: полтавці вимагають надати їм нові квартири

Без стін та без стелі: полтавці вимагають надати їм нові квартири

Будинок по вулиці Небесної сотні у Полтаві збудували 1870 року. На початку 2000-их тут жили люди, але змушені були виїхати, бо умов для проживання не було. Через суд вони вимагали надати їм інше житло. Яка ситуація зараз?

Катерина Залєвська, журналіст: Це – не смітник, це звичайний будинок. Він має адресу – Небесної сотні, 104, також має своїх мешканців, принаймні на папері.Термін експлуатації цієї будівлі минув у 60-их минулого століття.  Будинок поступово руйнувався, і в 2003 його від’єднали від газу, світла, а вуличні вбиральні - знищили. Тоді там жили люди.

Валентина Співак, прописана у будинку: Нам не давали приватизувати будинок. Ми б самі зачистити тут і збудувати.  А нам тепер хоч до космосу лети.

Юрій Ладніков, прописаний у будинку: Ми просили дозвіл на те, щоб зробити капітальну реконструкцію. Нам сказали: «Красна лінія, будинок під знесення, ні яких ремонтів.

Тоді мешканці будинку звернулися до суду. Рішення було на їхню користь: відселити і забезпечити житлом.

Валентина Співак, прописана у будинку: Міська влада вже 4 роки не виконує рішення нашого адміністративного суду і вищого адміністративного суду про відселення мешканців, яких залишилось лише 17. Це 7 квартир.

Зараз мешканці будинку без стін та стель винаймають житло або переїхали до родичів.  А там, де вони прописані, працюють трактори.

Валерій Співак, прописаний у будинку: Вони його називають «вивіз сміття», але воно є частиною будинку. А його власником є люди. Тут залишиться рівна площадка і тоді, владі, не потрібно буде виділяти житло. 

Мешканці будинку вважають, бригада прибула за наказом заступника голови міськвиконкому Андрія Ляміна.

Мешканці: Ми телефонували до поліції, до міської ради. Там є такий Лямін, який нібито давав цю команду.

Андрій Лямін каже, про цей будинок йому не відомо.

Андрій Лямін, заступник міського голови з питань ЖКГ: Не знаю, потрібно з'ясувати.

Зазначимо, за адресою Небесної сотні,104 зареєстровано 17 осіб, серед них двоє людей з інвалідністю та 5 дітей.