Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

В ОСББ, що у Горішніх Плавнях, зменшили наполовину рахунки за комунальні послуги

В ОСББ, що у Горішніх Плавнях, зменшили наполовину рахунки за комунальні послуги

Економія тепла та світла. В ОСББ  «Рубін-18», що у Горішніх Плавнях,  завдяки модернізації опалювальної системи  зменшили наполовину рахунки за комунальні послуги. У будинку реконструювали систему гарячого і холодного водопостачання, а також освітлення. Більше про це розкажуть горішньоплавнівські журналісти.

Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків мешканці ось цієї п’ятиповерхівки у Горішніх Плавнях створили  майже півтора року тому.

Роман Дубецький, голова ОСББ «Рубін-18» : Сделана полностью система отопления, трубы сменили на пластиковые, поменяли водоснабжение, окна поміняли.

Обсяг постачання енергоносія у будівлю ОСББ залежно від температури  повітря регулює автоматика сучасного індивідуального теплового пункту, розповідає Роман Дубецький. Завдяки цьому, каже, в опалювальний період мешканці будинку економлять  до 50% грошей.

Дубецький, голова ОСББ «Рубін-18»: Трехкомнатная квартира у нас. Платили 1500 грн. при самых холодных зимах. Спрашивал я в девятиэтажках – выходило до 3 тыс. грн. только отоплениев. Дешевле в два рафза.

У будинку також поліпшили систему освітлення. Встановили плафони,  енергозберігаючі лампи та сонячні батареї.

Валентина, член ОСББ «Рубін-18»: Я очень довольна. Електричество переменили в подъезде. … зажигается-выключается.

Більшість електричних та сантехнічних робіт мешканці будинку виконують  власноруч. Винаймають бухгалтера та двірника. За квартирну плату люди сплачують 5 гривень за квадратний метр житлової площі. Цього, говорить Роман, вистачає на податки, оплату комунальних послуг та заробітну плату найманих працівників.

Олександр Чуприна, перший заступник  міського голови: Как показывает практика ОСББ, то люди платят. Первый этап недоверия. Но когда они видят, что деньги остаются в доме, то люди начинают платить.

На облаштування свого будинку члени ОСББ освоїли близько трьохсот  тисяч гривень грантових грошей Європейського Союзу, понад дві з половиною тисячі гривень з міського бюджету, сорок  тисяч заплатили самі мешканці. Повертатися назад до ЖЕДу ось ці люди, кажуть, не хочуть.

За словами Романа Дубецького, у майбутньому члени ОСББ планують утеплювати стіни і дах свого будинку