Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

На Полтавщині вантажівки перевірятимуть новим обладнанням

На Полтавщині вантажівки перевірятимуть новим обладнанням

Вагові та габаритні порушення транспорту на Полтавщині  фіксуватимуть новим обладнанням. Три мобільні лабораторії  для області передала Державна служба України з безпеки на транспорті. Подробиці про цю техніку та її використання – у сюжеті.

За допомогою цього обладнання на дорогах Полтавщини визначатимуть вагу та габарити авто, а також режими роботи і відпочинку водіїв. Вартість  такої мобільної лабораторії – майже півтора мільйони гривень. В'ячеслав Дідківський, перший заступник Голови Державної служби Укртрансбезпеки: До кінця року ми плануємо ще доукомплектувати ці ГВК і модулями 3G, щоб отримувати Інтернет. Кожному інспектору дати планшет, зробити електронні бази даних штрафів, щоб кожен штраф оформлювався в он-лайн режимі.

За словами  В'ячеслава Дідківського, у комплекті – електронне обладнання переважно європейського виробництва. Ці ваги – турецькі,  витримують до сотні тонн.

Євген Погорілий, старший інспектор Управління Укртрансбезпеки Полтавщини: Коли машина проїжджає, відповідно, вибивається номер автомобіля, кількість вісей. І виходить поосьова нагрузка даного транспортного засобу і загальна вага. Якщо є порушення – складаються відповідні розрахунки, акти, плата за проїзд.

Начальник Управління Укртрансбезпеки області Віктор Поліщук каже: лабораторії працюватимуть на спеціальних майданчиках. Готові до використання чотири – у Полтавському, Чутівському, Лубенському та Кобеляцькому районах.

Віктор Поліщук, начальник Управління Укртрансбезпеки Полтавщини: В подальшому в кожному районі вбачається така площадка, а в деяких районах і не одна.

За словами Віктора Поліщука, вагу та габарити замірятимуть не в усіх машинах.

Віктор Поліщук, начальник Управління Укртрансбезпеки Полтавщини: Якщо інспектор бачить, що автомобіль має всі ознаки перегрузу, він буде зупинений і буде вимагатися пройти ваговий контроль.

До цього на Полтавщині працювало два вагових комплекси, кажеАндрій Пісоцький.

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації: Нам сьогодні передають три. І ми сьогодні вийшли з пропозицією, щоб додатково за кошти обласного бюджету закупити ще два вагових комплекси.

За Правилами дорожнього руху в Україні дорогами державного значення можуть їздити вантажівки з вагою не більше 40 тонн.

Сергій Лисенко, начальник відділу Управління Укртрансбезпеки Полтавщини: В прошлому році найбільший штраф, накладений на перевізника, - це 24 тисячі євро за те, що він їхав з Луганської області в Закарпаття і перевозив 67 тонн.

За кошти Єврокомісії в Україні закупили 78 пересувних лабораторій, повідомив перший заступник Голови Держслужби Укртрансбезпеки В'ячеслав Дідківський. За його словами, через руйнування дорожнього покриття країна втрачає близько 20-ти мільярдів гривень щорічно.