Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Школярі та поліція разом зафарбовували на стінах графіті, на яких пропонували наркотики

Школярі та поліція разом зафарбовували на стінах графіті, на яких пропонували  наркотики

Школярі та поліція разом зафарбовували на стінах графіті, на яких  через соціальні мережі пропонували  наркотики. За рейд  прибрали  кілька десятків написів. Об’їхали 6 вулиць Полтави.  У такий спосіб вони борються  з продажем заборонених препаратів.

"Закладка", "фен", "марки", "сіль"-  графіті на стінах  у переходах  та парканах.  Це прихована   пропозиція   наркотиків, які можна замовити через інтернет.  Пишуть їх у людних місцях поблизу шкіл, інститутів та  розважальних закладів . Такі написи, каже оперуповноважена з протидії наркозлочинності Оксана Заплавна,   орієнтовані  переважно  на молодь .

Оксана Заплавна, оперуповноважена з протидії наркозлочинності: Вони сидячи на парах купити це все віртуально в мережах Інтернету.

Вирахувати онлайн-торговців та перевірити телефон важко, говорить поліцейський Богдан Зябленко.

Богдан Зябленко, поліцейський: Ми бачимо, що там написано вид наркотику і поряд номер телефону перевіряти ви витратите багато часу, а краще його замалювати, щоб можливості зателефонувати на це номер не було.

За перший місяць року  правоохоронці отримали майже два десятки повідомлень про підозрілі написи. Поліція, громадські активісти, волонтери виїжджають на місце і зафарбовують написи. Один з рейдів   організували  на    вулицях Пушкіна, Зигіна, Дмитра Коряка, Вавілова та Чураївни.

Олеся Бридун, учениця ЗОШ №9 м. Полтави: Ми виступаємо проти того, щоб продавали наркотики, Полтава має бути чистою, а не так щоб виростали наркомани та алкоголіки.

Минулого року в  обласному   управлінні протидії наркозлочинністю  розкрили майже  півтори тисячі злочинів.

Андрій Латенко, в.о начальника Управління протидії наркозлочинності: Вилучено та накладено арешт на майно в сумі 628 тис. грн., вилучено і знищено 220 кг наркотичних засобів.

У лютому спільні рейди  громадськість та правоохоронці  відбудуться  у Горішніх Плавнях, Кременчуці, Гадячі та Лубнах.