Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві навчають живопису дітей ВПО та атовців

У Полтаві навчають живопису дітей ВПО та атовців

Женя Я раніше малювала погано, а коли пішла в цю школу, то я навчилась гарно малювати.

9-річна Женя розповідає: на заняттях вчиться малювати і знаходить друзів. Навчання дітей бійців АТО й переселенців відбуваються в обласній бібліотеці імені Котляревського.

Наталія Діда організаторка занять із живопису:   Більше підходу до дитини індивідуального і особистісного, то, звісно, це краще. Коли дитинка сама – це погано. Коли великий гурт дітей – теж не дуже добре. А коли їх невеличка кількість, то вчитель може приділити кожному увагу. Художник Ярослав малює  більше 10 років. Каже: дітей навчає тому, чого немає у шкільній програмі. Ярослав Терновський, художник: У нас є і тематичні завдання з рисунку та живопису, а є вільна творчість. І, звичайно, я намагаюсь продемонструвати різні техніки живопису, якісь нові підходи в роботі з фарбами чи графічними матеріалами. Це завжди цікаво .

Живопису вчать дітей віком від 6 до 11 років. Спеціального відбору немає, говорить організаторка курсів. Наталія Діда: Ми ставимо таку умову, щоб більш-менш регулярно ходили, бо заняття такі і даються основи. Це не просто малювання, що прийшов і малюєш.Ярослав Терновський: Це те, що об’єднує людей – це раз. Друге – це те, що часто у цільової аудиторії, наприклад, якщо говоримо про внутрішньо переміщених осіб, немає змоги отак одразу, переїхавши на нове місце, подбати про те, щоб у дітей було дозвілля, щоб діти всебічно розвивалися.

11-річна Маша переїхала з Луганська. Раніше живописом не займалася.Маша: Мені подобається малювати всякі фігурки і малювати всякі картинки про тварин. Я навчилася тому, як змішувати фарби, як малювати кота і як малювати людину.Курси живопису для дітей бійців АТО та переселенців в обласній бібліотеці безкоштовні.