Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

На 40% у Полтаві зменшать кількість автобусних маршрутів

На 40% у Полтаві зменшать кількість автобусних маршрутів

У Полтаві зменшать кількість автобусних маршрутів.  З 66-ти до 32-х. Розробник проекту В’ячеслав Поспєлов розповів: завдяки  цьому з’явиться чіткий графік руху громадського транспорту. Які маршрути скоротять та чи погоджуються з цим перевізники і пасажири?

Бухгалтер Леся каже: вранці громадський транспорт переповнений пасажирами. Щоб доїхати від зупинки «Боженка» до Левади, з півгодини доводиться чекати на маршрутку.

Леся, полтавка: І навіть щоб  доїхати до Фурманова чи ще кудись все рівно проблематично. Буває що я 10 хвилин стою і йдуть усі через центр, а на Алмазний немає жодної, а буває і навпаки. А іноді 40 хвилин я стояла на «Конкорді»  о 9-тій вечора і жодної маршрутки не було на Південний вокзал.

Полтавська міська рада оприлюднила проект рішення про зменшення кількості міських автобусних маршрутів з 66 до 32. Розробник проекту В’ячеслав Поспєлов каже: ця кількість не остаточна. Маршрутів, які дублюють один одного не буде. Кількість маршруток зменшиться і на напряму вулиця Героїв Сталінграду ― Інститут зв’язку.

В’ячеслав Поспєлов, директор ТОВ «Трек Сервіс Контроль»: На цьому маршруті повинно курсувати два автобуси, але на трьох інших, які дублюються, зараз курсує вісім автобусів. Тому склалася така ситуація що вони просто заважають один одному. Тобто немає мови про якесь чітке виконання графіків. 

У телефонній розмові перевізник Юрій Шевчук  розповів:  скоротити варто не більше п’яти маршрутів.

Юрій Шевчук, перевізник(телефоном):  В чому суть нової транспортної мережі, наскільки я розумію – це скорочення транспортних засобів на маршруті та збільшення їх пасажировмісності. Тобто, якщо у нас по місту їздили 250 графіків, то зараз хочуть зробити наприклад 150 графіків. Це виходить відсотків на 40 зменшується кількість транспортних засобів, які працюють по місту. Це призведе до того, що… якщо зараз ми чекаємо в одному напрямку 10-15 хвилин машину чекаємо, то при таких обставинах ми можемо чекати і півгодини.

Для розвантаження міських доріг автобусні напрями планують об’єднати. Так, Дублянщина –Затуріно – Вакулинці стане одним маршрутом. Він матиме пересадку  на зупинці «Корпусний парк».

В’ячеслав Поспєлов, директор ТОВ «Трек Сервіс Контроль»: Мені можуть сказати: «Як це – двічі заплатити за проїзд?»  Введення нової мережі відбудеться тільки після введення єдиного електронного квитка, що дозволить пересадку зробити безкоштовною та доїхати до місця призначення, якщо це не перевищить якійсь термін зазначеного у квитку.     

Нагадаємо,  проект «Про затвердження мережі міських тролейбусних та автобусних маршрутів загального користування м. Полтава» розглянуть протягом 40-ка днів.  Кількість тролейбусних маршрутів залишиться як і раніше – 14. З пропозиціями покращення руху громадського транспорту містяни можуть звертатись до відділу з питань транспортних перевезень Полтавської міськради.