Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

На зимівлю до розплідника у Ковалівку відправили лебедів з Полтавського дендропарку

На зимівлю до розплідника у Ковалівку відправили лебедів з Полтавського дендропарку

На зимівлю до  розплідника у Ковалівку. Через морози і замерзлий ставок  шістьох лебедів і п’ятьох качок,  які жили  у Полтавському дендропарку,  відловили  і  перевезли   у  тимчасовий притулок. Там за ними доглядатимуть  аж до весни.  Як ловили пернатих, бачили мої колеги Марина Проскурняк і Микола Янко.

Марина Проскурняк, журналіст: Ось ці лебеді,які до середини січня перебували на водоймі у Дендропарку, відсьогодні отримають нове помешкання. Та за ними доглядатимуть  досвідчені орнітологи.

Троє білих і двоє чорних лебедів, а також п’ять качок «Мандаринок» і «Каролінок»   з весни минулого року  жили на водоймі Полтавського дендропарку. Полтавці любили  не тільки відпочивати  біля ставка, а й фотографуватися з птахами. З настанням морозів, пернатих відловили та відправили у  спеціальний розплідник   до Ковалівки.

Михайло Шлафер, директор Полтавського дендропарку:   Ми очікували, що крига стане товщиною 7 сантиметрів, щоб це було безпечно  і щоб птахи побільше побули на відкритій воді.

Рятувальник Михайло ловить лебедів вдруге.   Каже –  це йому робити не важко.  

Михайло Білаш, водолаз  водолазно–рятувальної служби Полтавської міської ради:   Вдягаєм костюм  заради страховки, бо підходимо до небезпечної відстані ,щоб їх виловити. Минулого разу було не важко,  сподіваюсь і цього разу буде так же.

Цього разу птахів  відловили за годину. Першими спіймали лебедів, потім взялися за  качок. З ними впоратися було важче, бо постійно пірнали в ополонку. 

Птахів    на  ставок  у дендропарк   повернуть навесні. А поки що  вони  перебуватимуть у Ковалівському  розпліднику.  Там, за словами  Михайла Шлафера, створені умови для проживання.  Є  приміщення для утримання і  штучне озеро, яке не замерзає. Все для того,  щоб пернаті почувалися, як в природному середовищі.  За здоров’ям птахів  стежитимуть орнітологи.

Михайло Шлафер,  директор Полтавського дендропарку: Ми кожну весну вони отримують порцію атнбіотиків . У нас укладена домовленість, що вони доглядають за ними у разі  захворювання  чи  чогось іншого.

Птахів евакуювали вчасно. Орнітолог Віталій Ільченко пояснює – лебеді морозів не бояться.  Головне, щоб крига не замерзла і птахи не травмувалися.

За словами Михайла Шлафера,  в  планах  для  водойми  дендропарку закупити колекцію нових водоплавних птахів.