Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Госпітальні округи на Полтавщині: чи готові медики та пацієнти до змін?

Госпітальні округи на Полтавщині: чи готові медики та пацієнти до змін?

Решетилівська центральна районна лікарня увійде до Східного госпітального округу з центром у Полтаві. Як лікарі готуються до медичної реформи та чи готові пацієнти з Решетилівського району їхати на лікування до обласного центру – дивіться у сюжеті.

Михайло Невмежицький, пенсіонер: Багато спеціалістів, без яких обходитися на місцях – важко. Знаєте, доїхати за кожним разом у Полтаву. І якщо бути чесним, відвертим, приїдеш, а тебе там не дуже хто чекає. Треба в черзі відстояти і виявиться, шо ти шось не взяв, до чогось ти не готовий. Ну і так дальше.

Решетилівський район приєднають до Східного госпітального округу з центром у Полтаві.  Чоловік прийшов  поміряти тиск, але у разі ускладнень доведеться їхати до обласного центру.  Для нього це далеко. Тому ідею створення госпітального округу не підтримує. В об’єднаному терапевтичному відділенні  у Решетилівці на стаціонарному лікуванні майже 50 пацієнтів.

 Володимир Кушнір, пацієнт: У нас лікарі не менш кваліфіцировані, чим в Полтаві. При чому, любу помощ. Так, шо було б за шо лічитися, і були б доступніш лікарства.

Тетяна Михайлівна, пацієнтка: До Полтави нам дуже тяжко добиратися, а в Решетилівці, ми тут як дома. Не хочеться споминать ті моменти, як мені було погано. Якби мене до Полтави поки довезли, не було б на світі.

Головний лікар Решетилівської ЦРЛ Юрій Черкун каже:після створення  госпітального округу, якість медичних послуг тут не погіршиться.  Хірургічне та гінекологічне відділення медзакладу виконуватимуть іншу функцію.  Операції та пологи, крім екстрених випадків, проводитимуть у Полтаві.

Юрій Черкун, головний лікар Решетилівської ЦРЛ: Краще народжувати там, де лікар приймає від 2-4-8-12 пологів за добу, чим народжувати там, де ці пологи проходять раз у тиждень.

Ольга Плюта на сьомому місяці вагітності. Народжувати планує у Полтаві.

Ольга Плюта, вагітна: Якщо у породіллі виникнуть якісь проблеми, то для цього існує екстрена медична допомога, яка у будь-який час виїде до породіллі додому і доставить відділення пологового будинку. А якщо все добре, то можна поїхати і без проблем народити.

Микола Шевчук працює хірургом.  Від реформи очікує, що лікарям підвищать заробітну плату, а людям буде зручно  їздити до лікарні.

Микола Шевчук, лікар-хірург: Пацієнт має бути доставлений в цей госпітальний округ протягом певного періоду часу. І він не має бути таким тривалим. Для цього має бути відповідне сполучення. І тому віддалені райони, які, наприклад, до Полтави будуть відноситись, їм потрібна буде якась сучасна техніка, можливо даже гелікоптери, шоб це все зробити.

Хірургічне відділення має два корпуси. В одному зробили ремонт. Інший ремонтуватимуть. Кошти на відновленняспрямують відпроекту, що переміг в  обласному конкурсі «Здорова людина – квітуча Україна!»

Сергій Колотій, голова Решетилівської районної ради: З обласного бюджету буде виділено 500 тисяч. 500 тисяч дає наша ОТГ Решетилівська. 270 тисяч дає районна рада. І участь у співфінансуванні беруть ще 14 сільських рад.

Медсестра Валентина Мирошник каже:  медреформа не має погіршувати матеріального становища пацієнтів.

Валентина Мирошник, медична сестра Решетилівської ЦРЛ: щоб вони поступали у відділення і не думали, що у них немає грошей на лікування. Щоб про це турбувалася наша держава.

Решетилівська районна лікарня увійшла до східного госпітального округу. Їх в області буде чотири. У Полтаві, Кременчуці, Лубнах та Миргороді. За словами директора департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації  Віктора Лисака,  районні лікарні в області  не закриватимуть, створять нову модель надання медичних послуг. Планують також відкрити заклади інтенсивного лікування.