Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

В Україні запрацювали пункти прийому новорічних ялинок

В Україні запрацювали пункти прийому новорічних ялинок

Завершуються новорічні свята і полтавці  викидають ялинки. Цих дерев  нині багато не лише біля сміттєвих баків. Вони і на зупинках, і під вікнами будинків, і на дорогах. Про  подальшу долю ялинок  дізнавались журналісти «Лтави».

Анна Комар, журналіст: Ще зелені, свіжо пахнуть, але вже на смітнику. Аби виростити таку сосну, необхідно 10-15 років… аби вона простояла в оселі кілька тижнів.

На смітник потрапляють не всі новорічні ялинки.

Голос: А у мене вона синтетична… Склали – та й усе!

Голос:  Мы палим! В мангале… Мы не выбрасываем в общественныймусор. В своёвремятоже ставили живые. А потом как-то поміняли своё отношение…Теперь больше искусственные! Советую искусственные ставить ёлочки!

Дехто у поводженні із використаними деревами надають перевагу сміттєзвалищам.

Голос:  По новостях ми подивилися, що будуть ці ялинки собирати… Так шо сказали виносити,  біля мусорного бака слажувати…

Голос:Я слышала, что надо где-то здавать, мы пока не выбрасывали, так что я не знаю…

Голос:  Хочемо шоб її забирали і використовували у нужному руслі.

Викинутими ялинками комунальники опалюють виробничі приміщення. Протягом новорічного періоду збирають близько 2-ох тисяч дерев. Для підприємства це – суттєва економія.

Олександр Михайлик, оператор котельні КАТП-1628: Ці ялинки, якими ми топимо протягом місяця-півтора, це десь получається еквівалент кубів 50-60 дров.

Пункти прийому «Ялинка» – це ініціатива, яку реалізували цього року в Україні. Вона входить до екологічного проекту «Recycling Map». Працює у найбільших містах країни.

Маргарита Мостова, менеджерка ГО «Еколтава»: Донесені туди Харків, Одеса, Львів, Київ. Тобто, люди можуть знайти найближчі для себе пункти, де  у людей зможуть прийняти ялинку, якщо вона їм не потрібна в домашньому господарстві. Полтави там поки що немає. Але ми написали, що у нас є така ініціатива.

Коли з’являться пункти прийому ялинок у Полтаві невідомо. Але потреба у цьому є. Нагадаємо, понад 96 тисяч живих ялинок реалізували лісівники Полтавщини протягом новорічних свят.