Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві діти конструюють електричні та радіопристрої

У Полтаві діти конструюють електричні та радіопристрої

Саморобні радіостанції, акустичне реле та регулятор для паяльника. Такі пристрої власноруч конструюють діти на заняттях гуртка аматорів-радіозв’язківців. Із ними у День дітей-винахідників спілкувалися мої колеги. Про роботи та процес їх створення – далі у сюжеті.

Іван Коваленко, вихованець гуртка радіозв’язку: Я роблю радіостанцію. Я її вже роблю півроку, може чуть менше. Я її дуже хотів зробити, тому що мій дядя зв’язківець. І я дуже хочу получити позивний і зв’язуватись з далекими кореспондентами.

Крім Івана, гурток аматорів-радіозв'язківців відвідують 14 дітей. Серед них – Дмитро. Він – переможець обласних змагань із радіоконструювання. Розповідає: за три дні власноруч зробив регулятор для паяльника.

Дмитро Кізілов, вихованець гуртка радіозв’язку: Наприклад, паяєте мікросхему і її не можна перегрівати. І в мене раніше був перегрітий паяльник, я його просто вмикав і вимикав з розетки. А тепер я зробив регулятор і мені стало набагато легше користуватися паяльником.

Діти виготовляють не тільки радіопристрої  та інструменти. За словами Івана, ось це серце зі світлодіодами може бути елементом декору чи подарунком.

Іван Ізмайлов, вихованець гуртка радіозв’язку: Довольно трудно было, потому что паять паяльником. Даже жало паяльника примерно 4,5 милиметра, но все равно это довольно много было. Программировать пришлось через комп’ютер и программатор.

Дмитро Денисюк очолює гурток юних радіозв’язківців близько 10 років. Розповідає: деякі винаходи діти створюють випадково

Дмитро Денисюк, керівник гуртка «Юні оператори аматорської служби радіозв'язку»: Іноді навіть, складаючи якусь річ, він може чи болтик не так поставить, як потрібно, але потім з іншого боку – це ніби й правильно, і в цьому якийсь додатковий ефект. Тобто маленький-маленький винахід для цієї молодої людини.

Тринадцятирічний Олексій на заняття для аматорів радіозв’язку ходить близько місяця. Нині працює над створенням акустичного реле.

Олексій Богаєвський, вихованець гуртка радіозв’язку: Если его подсоединить к питанию, вот просто к свету, я могу подойти, хлопнуть – и оно включится, хлопнуть – и оно выключится.

Знання, отримані на заняттях гуртка, знадобляться у школі, - каже восьмикласник Олексій.

Олексій Богаєвський, вихованець гуртка радіозв’язку: Второй семестр у нас будет, мы будем учить електрику, пикофарады, омы, это все мы будем учить на физике.

Всього в обласному центрі науково-технічної творчості діє більше двох десятків гуртків різних напрямів. У них навчають понад сімсот дітей.