Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У Полтаві облаштували 7 пунктів обігріву

У Полтаві облаштували 7 пунктів обігріву

Зігрітися, випити чаю зі смаколиками  та, за необхідності, отримати першу медичну допомогу може кожен у цілодобових пунктах обігріву.  Їх, аби вберегти людей від переохолодження,облаштували у Полтаві та інших містах і районних центрах.  Нагадаємо, на Полтавщині  88 пунктів обігріву.  Один з таких мобільних пунктів відвідали наші журналісти Валерій Пашнін та Ольга Боцула.

Продавчиня Катерина на ринку торгує зимовими куртками і пуховиками. На вулиці вона проводить до семи годин на день. Аби не змерзнути у мінусову температуру, жінка радить:

Катерина, продавчиня: Поснідати і хвилин через 15 треба випити півтаблетки аспірину. Кров ганятиме і ви не захворієте.

Ось ці полтавці взимку зігріваються по-своєму.

Голос:  Шубу вдягаю, шапку, колготи під штани

Голос:  П’ємо гарячий чай

Голос:  Хоч дощ, хоч сніг, виходимо гуляти. Свіже повітря допомагає від тих же самих хвороб.

Голос:  В лікарню зайти в будь-яку. Там завжди можна зайти й погрітися

Зігрітися можна і в пунктах обігріву, які облаштували  у комунальних приміщеннях Полтави. Всього у місті їх сім.

Ольга Боцула, журналіст: У Центрі адаптації для бездомних людей розташований один з пунктів обігріву. У ньому можна поїсти, зігрітися і випити чаю. А також підзарядити свій мобільний пристрій, або ж іншу техніку. Пункт обігріву працює цілодобово.

Морози спали, але відвідувачів не меншає, каже керівник Центру адаптації Вікторія Мірошніченко. Частіше в пункт обігріву, каже, приходять бездомні. За останній місяць їх стало більше. Є  постійні клієнти.

Вікторія Мірошніченко, керівник Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі: Деякі відвідувачі працюють. Дехто  мають офіційні підробітки, хтось ні. Тому увечері найбільше клієнтів. Близько 30

У Центрі адаптації люди можуть прийняти душ, переночувати та залишити речі.

Олена, відвідувачка Центру адаптації для бездомних: Смотрим телевизор, общаемся между собой. Утром проснулись. Уборка, завтрак, горячая вода, можно купаться

Гроші на оплату комунальних послуг , заробітну плату соціальних працівників  і триразове харчування  у Центрі виділяють з міського бюджету. Кожен готує самостійно.

Полтавець Олег каже, найбільше полюбляє читати книги.

Олег, відвідувач Центру адаптації для бездомних: Читаю Ремарка, немецкого писателя

Заняття в Центрі адаптації знайшла і шестирічна Ніка.

Ніка, переселенка: Убираю. Бывает, что игрушки складываю. Это Саня. Мы с ней спим.

До Полтави разом з батьками дівчинка приїхала з Горлівки.

Сергій, переселенець: Допомагають нам, доки ми шукаємо, бо так би по вулиці ходили. Вартість житла, плюсуємо вартість проїзду. Пошуки продовжуються. Все дорого

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Володимир Леонов каже, якщо температура повітря знизиться, у місті розгорнуть мобільні пункти обігріву. Власників магазинів та керівників  установ закликає не проганяти містян і  дозволити заходити у приміщення грітися.

Володимир Леонов, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Полтавської міської ради: Магазини, підземки, можна туди зайти й зігрітися. Потерпілих від переохолодження у Полтаві  немає.