Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Вчительська (не)конференція у Полтаві: робота у неформальній обстановці

Вчительська (не)конференція у Полтаві: робота у неформальній обстановці

Як навчати дітей ефективно і з радістю: своїм досвідом ділилися вчителі Полтави. В обласному центрі відбулася перша (не)конференція для педагогів міні-EdCampPoltava-2018. У чому особливість її формату, дізнавалися мої колеги.

Білі ворони – так назвали учасників (не)конференції організатори заходу. Жанна Каплоух пояснює: сюди прийшли вчителі, які прагнуть змінити освітній простір.

Жанна Каплоух, координатор (не)конференції міні-EdCampPoltava-2018: Тільки ті педагоги, які готові ділитися своїм досвідом і хочуть чомусь повчитися у своїх колег. Які готові до змін і сьогодні вони готові змінюватися для того, щоб дійсно розбудувати нову українську школу.

У програмі (не)конференції – кілька форм спілкування. Це майстер-класи від психологів та поради, як поліпшити ефективність роботи педагога. Основна форма обміну досвідом – спілкування з експертами на різних локаціях. Вчителька початкових класів Яна Євдокімова зацікавилася темою корисності гаджетів у навчанні.

Яна Євдокімова, вчитель початкових класів Полтавського спеціалізованого НВК №45: Ці конференції вони цікаві своїм форматом. Вони не такі, як зазвичай. Коли ти приходиш і тільки слухаєш. І слухаєш лише одну певну тему. Вони цікаві тим, що пропонують різнобічні знання і з різних сфер.

Програму конференції змінювали в залежності від побажань учасників. Вчителі могли вільно відвідати будь-яку локацію. Або ж за бажанням,  виступити з експертною думкою самостійно, розпочати дискусію.

Ольга Хвостенко, координатор (не)конференції міні-EdCampPoltava-2018: Змінюється освіта, змінюються підходи до освіти, змінюються діти, суспільство. Це все вимагає і вчити по-новому. Перше, це ненасильницьке спілкування повинно йти. По-друге. Це має бути нетрадиційне навчання, не за старими методами.

Валентина Федоряка з Миргородського району. Викладає  у Трудолюбівській школі. Жінка кілька років є учасницею EdCamp руху. Розповідає: це дало можливість побувати у Фінляндії та перейняти досвід в іноземних колег.

Валентина Федоряка, вчитель Трудолюбівської школи Миргородського району: Починається все з того, що в них цінності країни, суспільства – це довіра, це соціальна справедливість. Це повага до людини. Щастя. І все базується на цих цінностях. І вони в дії. Довіра суспільства до вчителя, вчителя до учня. Батьків до учня.

Міні-EdCamp Poltava-2018 – перша міська (не)конференція. У ній взяли участь близько двохсот педагогів.