Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

На Полтавщині з початку року – три нещасні випадки на льоду

На Полтавщині з початку року – три нещасні випадки на льоду

Два врятованих та один потопельник. Три нещасних випадки на водоймах зафіксували рятувальники Полтавщини з початку року. Про небезпеку виходу на лід, коли він недостатньо товстий у сюжеті.

Пан Володимир рибалить і взимку. Каже: на льоду – обережний.

Володимир, рибалка:Попробував, лід держе, попробував, сів, по гуцикав, нормально. Дорожка є, куди їти. По свіжому снігу не ходжу. А так – все в порядку.

За словами речника ДСНС області Віталія Шкаревського, лід на водоймах недостатньо міцний і не завжди витримує людину.

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікацій ГУ ДСНС Полтавщини: З початку року був у нас один випадок утоплення на воді, на льоду. І два випадки рятування на льоду громадян. Один випадок у нас був у Карлівському районі, де рибака врятували під час того, як він провалився, і другий випадок у нас був у Полтаві.

16 січня з-під льоду біля полтавського міського пляжу врятували людину. Чоловіка, який тоне, побачив випадковий свідок – пан Олексій. Він викликав рятувальників.

Олексій Наріжний, свідок: Набрал 101, предпринял меры по спасению тонущего. Взял буксировочный трос из машины своей, привязал к нему палку, лопату и начал вытягивать его.

Рятували потерпілого п’ятеро працівників ДСНС.

Олександр Гливук, рятувальникВзяли з собою рятувальний круг, рятувальну мотузку та в спорядженні забрали потерпілого з ополонки і дістали його на суходіл.

Речник ДСНС Полтавщини Віталій Шкаревський каже: виходити на замерзлі водойми безпечно, коли товщина  льоду не менше семи сантиметрів. Нині на водоймах Полтави – близько п’яти.