Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ігор Ізотов
Ігор Ізотов

У Полтаві колишній «кіборг» працював охоронцем на кладовищі

У Полтаві колишній «кіборг» працював охоронцем на кладовищі

У селі Нова Кочубеївка  на Полтавщині  живе Максим Швець. Він - кіборг, боронив донецький аеропорт. Відслужив півтора роки і з двома контузіями повернувся додому.  

У мене, бачите, і кури, і гуси есть. Молодий виводок. Маленкі козенята, барана собі купив. Козенята це вже від моїх коз.

Зараз  Максим лікується від контузії.  На постійну роботу влаштуватися не зміг . Увесь вільний час присвячує власному господарству.

Максим Швець, кіборг, позивний «Мультік»: Можна все це розвивати. Скільки ферм стоїть. Он стоїть бачите – пуста. Уяви скільки можна там рогатої худоби виростити чи свиней. У мене є 4 свиноматки. Їх поки вигодував вже рік пройшов. Люди вже кажуть ми будемо у тебе брати м'ясо воно ж домашнє. Я кажу дорого брати не буду.

Восени наша знімальна група познайомилась з Максимом. Тоді чоловік працював охоронцем на міському кладовищі. Охороняв алею Героїв від вандалів. Після публікації відео про бійця  на сторінці телеканалу у фейсбуці його переглянули понад 70 тисяч українців. Дивилися…і пропонували  роботу. Ці пропозиція ми  передали  Максиму.

Максим  каже, колишнім учасникам  АТО влаштуватися на роботу важко. 

Це Віктор Лебедєв - колишній командир роти вогневої підтримки. До війни  працював заступником директора  полтавського  протезного  заводу. Нині він безробітний і свій день  починає  з візиту до Центру зайнятості.

Віктор Лебедєв, колишній командир роти вогневої підтримки 16 ОМПБ: Я считаю, что действительно проблематично найти работу…Явір..антарес. В Полтаве.

 У центрі зайнятості та на полтавському автоагрегатному заводі кажуть, вакансій робітничих професій - багато.

Юлія Фесенко, помічник гендиректора з кадрових питань ПАТ  ПААЗ: На нашому підприємстві проблема з кадрами існує – воно вирішувалось

Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва розповіла  бійців АТО готові навчати новим  спеціальностям.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості: Якби мене запитали, що….служби зайнятості

Нагадаємо, що за 11 місяців 2017 року на обліку обласного центру зайнятості перебувало 2239 учасників АТО, з них 98%  набули статусу безробітного.