Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві провели оригінальний флешмоб

У Полтаві провели оригінальний флешмоб

Ми Украї́нська Центра́льна Ра́да оповіщаємо всіх громадян України, однині УНР стає самостійною, незалежною, вільною, суверенною державою українського народу.

Через 100 років у Полтаві зачитують рядки з Універсалу Центральної Ради. До історичного флешмобу у День соборності приєдналися близько сотні полтавців. У цій залі, поряд, експонують оригінал документу.

Наталія Кузьменко,старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею: Центральна Рада не просто декларувала утворення української республіки., а проголошувала її  суверенною державою.

А це книга про героїв-земляків, які брали участь у подіях Української революції 1917-1921 років. Нову збірку представили полтавські науковці. На 160 сторінках дослідження істориків, архівістів та музейників обласного центру.

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею: Музейні доробки присвячені зброї того часу до збірника долучена й екскурсія по залі №17.про революцію 1917-1921 років.

Книгу-дослідження "Полтавщина. Революція 1917-1921 років" автори поділили на кілька блоків. Частина публікацій - спогади полковника армії УНР з Гадяча Степана Лазуренка. У грудні 1917-го він перебував у Полтаві у складі добровольчого полку.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву області: У своєму рукописі він описує де вони розміщувалися, які були провокації, про більшовиків і описав той терористичний акт більшовиків,який був у готелі «Європейський».

Крім того у День соборності в краєзнавчому музеї відкрили 4 тематичні виставки. Одну з експозицій - «100 років боротьби» - підготували науковці Українського інституту національної пам’яті.