Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Чорну скриньку розбитого вертольота МІ-8 розшифровуватиме спеціальна комісія

Чорну скриньку розбитого вертольота МІ-8 розшифровуватиме спеціальна комісія

Вертоліт МІ-8 упав поблизу городів  у мікрорайоні "Молодіжний". Авіакатастрофа сталася за кілька метрів від будинку пана Олега.

Збирався вечеряти, сто грам пити. Воно, як "влупило" і світло зникло. Вийшов, дивлюся горить. Взяв фонарик, підійшов. Я відразу думав машина. А потім придивився, що ні. Підійшов, воно почало стріляти, так я утік і все.

А його сусід Павло здогадався, що впав гелікоптер. Бо вертоліт літав над будинками кілька днів поспіль.

Ми почули, шо вертоліт летить і дуже низько. І тоді - хлопок і звук лопастей та двигуна. Бух-бух-бух і світло зникає відразу.

Максим Маршев був серед тих рятувальників, які першими приїхали на місце події. Розповідає: при падінні вертоліт зачепив лінії електропередачі.

Але після отримання всіх узгоджень із службами енергетичними до гасіння приступили. Гасіння ускладнювала велика кількість розлитого пального.

Вертоліт розбився двадцять п’ятого січня на початку восьмої вечора. Понад п’ятдесят будинків залишилися без світла. Відновили його наступного дня по обіді. Щодо падіння літака у правоохоронних органах розпочали досудове розслідування. Розглядають версію, що вертоліт зачепив розтяжку місцевої телевежі. Продовжує начальник управління прокуратури Полтавської області Андрій Жилін).

Журналістка - Це лопать, або частина гвинта. Вона лежить окремо від уламків корпусу вертольоту, що далі позаду. А це телевежа. За однією з версій вертоліт зачепився за розтяжку цієї телевежі.

На даний час  розпочато розслідування за частиною третьою статті 276 кримінального кодексу України . Це порушення правил безпеки  і експлуатації транспорту, що спричинив загибель людей.

Всі загиблі мали досвід у керуванні гелікоптерами, повідомив речник управління національної поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

Люди віком 1964, 1967, 1968 ,1958 роки народження. Всі вони мешканці різних областей, зокрема, Вінницької, Херсонської, Харківської областей. Це досвідчені пілоти і бортінженери, які  проводили  навчальні тренування.

Наступного дня на місце катастрофи приїхала комісія національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів. Вони вилучили чорну скриньку. Нагадаємо, гелікоптер, який розбився, належить приватній компанії «Українські вертольоти».