Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

В опорних школах Полтавщини з’являться системи очистки води

В опорних школах Полтавщини з’являться системи очистки води

У 52-х відсотках  шкіл Полтавщини санітарно-хімічні показники води не відповідають Державним санітарним нормам. Це понад 170 навчальних закладів, де вміст хлоридів, фтору, заліза перевищує норму в середньому в 3 рази. Такі результати минулорічного моніторингу обласного лабораторного центру Мінохорони здоров’я. 

Заступник директора установи Микола Асаул говорить: ситуація в районах різниться. По Гребінці  там проблема із залізом. Чорнухи – жорсткість води. По Карлівському і ряду інших районах по хлоридам і сульфатам, які поступають з централізованих систем водопостачання.

Покращити якість питної води планують у 22-х опорних школах області. Там встановлять системи очистки води у їдальнях.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і наук Полтавської ОДА. Поки що на сьогодні виділили сесією близько 3 мільйонів гривень на оснащення закладів області. На умовах співфінансування:  50 % з місцевого бюджету, 50 % з обласного бюджету.

Минулоріч у навчальних закладах обласного підпорядкування з’явилися  4 системи очистки води і 23 питні  фонтанчики  з фільтрами. На це витратили близько мільйона гривень. Ось цей  встановили у Полтавській спеціалізованій школі-інтернаті № 1. Користується ним і семикласник Сергій.

Сергій Письмак, учень Полтавської спеціалізованої школи-інтернату № 1. Зазвичай, коли я іду на тренування я набираю воду у бутилку із влаштованої трубочки. І зазвичай коли іду з тренувань п*ю воду. Питний фонтанчик підключений до центральної мережі водопостачання. Раніше, розповідає директор закладу, в класах та спальних кімнатах були кулери для води.

Василь Тимошенко, директор Полтавської спеціалізованої школи-інтернату № 1. Але це дещо незручно було. То коштів не вистачає. То ввечері закінчилася вода в кулері. І дитина у вечірній час не могла набрати чистої води.

За словами лікара-педіатра школи-інтернату Віктора Ткача, показники якості води   з фонтанчика   в нормі. Тут стоїть мембрана (це сучасна система, яка очищює воду), яка пропускає менше у 200 разів вірус (тобто вірус не пройде ніякий) і менше у 4 рази, ніж бактерія (там пори такіу мембрані).

Якість води  погіршується  при невчасній заміні картриджів у фільтрах, говорить Микола Асаул. Разні модифікації цих фільтрів  - вони різноманітні. Ресурс їхніх картриджів, тобто ті, які відбирають шкідливі речовини, він від 150 літрів до 40 тисяч літрів

Нагадаємо, системи очистки води минулоріч з’явилися у Кременчуцькому педагогічному коледжі, Гадяцькій та Кременчуцькій спеціалізованих школах-інтернатах. Карина Москаленко, Богдан Казирід, Олексій Гнипа, полтавські телевізійні новини.