Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Полтавські ювеліри відзначають професійне свято

Полтавські ювеліри відзначають професійне свято

Ювелір Максим  Прижимов  показує зі своєї колекції золоті каблучки. Над однією такою  майстер працював близько місяця. Чоловік каже: ланцюжки, браслети і каблучки полтавці замовляють найчастіше. Ось вам, будь ласка, жабка, на якій присутні ізумруди, сапфіри.

Ювелірною справою Максим займається понад двадцять років. Говорить, за цей час робота стала для нього хобі. Працює із золотом та сріблом. В будь-яку пору року і погоду потрібно сидіти грубо кажучи з горілкою перед обличчям, з інструментом.

Сам же майстер прикраси не носить. ювеліри, як правило, ходять без прикрас. Бувало намагалися собі щось робити, але це рано чи пізно продавалося

Ювелір Ігор прикраси не створює, а ремонтує.Вже відремонтовані сережки. Був відламаний хвостик, довелося спаювати і знову збирати.

Чоловік говорить: він має бути одночасно  дизайнером і  ремісником. Вміти виконувати складні операції з мініатюрними деталями.

Ігор Жовнір, ювелір: Часто приносять сережку, яку розтоптали, а її потрібно повернути у  природний вигляд. Для цього треба знати механіку, як гнути метал, як веде себе метал при різних умовах. Треба знати хімію. Як його обробляти, якими кислотами.

Полтавка Віра Бублик нині займається ювелірною справою у Норвегії. Остання колекція її виробів присвячена телесеріалу «Ігри престолів». Скандинавки полюбляють простоту і стриманість у ювелірних прикрасах, розповідає майстриня.

Віра Бублик, ювелір: є традиція на наступний день після весілля дарує якусь прикрасу. Це прикраса, яка пасує до обручок. Чоловіки самі приходять і замовляють подарунок, або подарунок на Різдво.

За словами Віри, середня ціна каблучки у Норвегії коштує 10 тисяч крон - тобто, 30 тисяч гривень