Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Діти-переселенці начитали книги для дітей з проблемами зору

Діти-переселенці начитали книги для дітей з проблемами зору

Діти-переселенці озвучили двадцять історій із книги Слави Світової «Жменька слів для доброго настрою». Над аудіозбіркою працювали вихованці «Громадського дитячого інтернет-телебачення» та радіо «Веселка TV». розповідає генеральний директор дитячої студії Діна Ібрагімова. Довгі репетиції, потрібно було знайти літературу. Яка підходила під дитину. Шукали голоси, якими саме потрібно було начитати. Ми підрахували: десь на 20 історій у нас вийшло 100 годин ось такої наполегливої праці, репетицій. А запис у нас тривав двічі.

Оповідання озвучували у рамках грантового соціального проекту «Слухаємо з Веселка TV: діти для дітей». Основна мета – створити якісну україномовну аудіокнигу для дітей. У Полтаві флеш-накопичувачі роздали учням спеціальної школи №40. Дванадцятирічна Ірина літературу сприймає на слух. Каже: україномовний продукт знайти важко. Особливо влітку люблю читати, качаю собі на телефон. Їжджу у відпустку і слухаю. Найчастіше знаходжу книжки російською. Українською намагаюся шукати, але їх майже немає.

Марина Бабець має доньку та сина, який народився із проблемами зору. Читати йому дитячу літературу жінка не може через те, що в неї теж поганий зір. Шрифтом Брайля дуже мало книг. Саме тому аудіо книги завжди виступають помічниками у розвитку наших дітей. Тому цей проект важливий не лише для дітей з інвалідністю по зору, а й для батьків з інвалідністю, які мають дітей, як з інвалідністю, так і без такої.

Організатори створили триста аудіокниг. Окрім Полтави, їх подарували читачам у Києві та Чернівцях, надішлють до бібліотек інших міст. З середини лютого аудіозбірка буде у вільному доступі в Інтернеті.