Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

У Полтаві відсутня система утилізації небезпечних відходів

У Полтаві відсутня система утилізації небезпечних відходів

Закон про сортування сміття працює чи просто існує? В Полтаві відсутня сортувальна лінія. Належна система утилізації небезпечних відходів – теж. Є полтавці, які продовжують зносити невідсортовані відходи на смітники. Є ті, хто пише петиції про встановлення спеціальних контейнерів і готові виконувати вимоги закону. Про одну з таких петицій, яка набрала необхідну кількість голосів за 3 дні дивіться у сюжеті.

Катерина Залєвська, журналіст:  Сюди – побутові відходи. Сюди – картон та папір. Сюди – пластмасу та ПЕТ-тару. А до цих двох пакетів – скло та метал. Відсортоване за видами матеріалів сміття мало б відправитися до окремих контейнерів. Таких на вулицях Полтави – немає. А як щодо небезпечних відходів , на кшталт градусників, ламп та батарейок? Куди їх?

Спочатку відсортувати за видами матеріалів, а потім розділити на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Так мала б виглядати процедура сортування з 1 січня.

Ольга Макеєва, авторка петиції: Є закон і є вимоги до результатів, а технології немає. Тобто як здійснюється закупівля контейнерів, обладнання, куди везти, чи витримає територія Макухівки?!

Сортувальної лінії в обласному центрі немає. Контейнерів для небезпечних відходів  - також. А петиція про їхнє встановлення на сайті Полтавської міської ради  - є. Її авторка – Ольга Макеєва.

Ольга Макеєва, авторка петиції: Проблема важлива. Населення готове сортувати, громадськість готова допомагати нашим місцевим органам самоврядування щодо впровадження.Щоб електронна петиція набрала необхідну підписів полтавцям дають 60 днів. Ініціативі про встановлення контейнерів знадобилося менше часу - 3 дні. Далі її мають розглянути органи місцевого самоврядування на комісії. Та схвалити…або ні.

Юлія Городчаніна, підримала петицію: Більшість відповідей на петиції, які були розглянуті на комісіях – це «взято до відома». А взяти до відома, це, власне, нічого не зробити.

Юлія говорить: Україна мала 6 років, щоб підготуватися до сортування сміття.

Юлія Городчаніна, підримала петицію: Закон вступив у силу 1 січня 2018 року, але ця норма була прописана у 2012 році. Було 6 років, щоб створити цю всю інфраструктуру: і для сортування, і для збирання, і отримати ліцензії на поводження з небезпечними відходами. Але у Полтавській області ліцензію таку має лише Кременчуцьке КТП.

А це Сергій Антоненко. Він майже 15 років збирає вторсировину. В 2016-му чоловік подав петицію про збір необхідних відходів до міськвиконкому. Ініціатива набрала необхідну кількість голосів, але не була реалізована.

Сергій Антоненко, збирає второ сировину: Вже 2 роки петиція ігнорується. Її не вирішують, не розглядають.Звертаємось до голови комісії Олега Білоножка. Питання: який алгоритм реалізації петиції. Цю процедуру чоловік коментувати відмовився.

Загалом в Україні накопичилося близько 36 мільярдів тонн різних відходів. Із них півтора мільярди тонн – це відходи, що становлять небезпеку для людей чи довкілля.