Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Полтаві нагородили переможців обласного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді

У Полтаві нагородили переможців обласного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді

Дипломами та книжками нагородили переможців обласного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Його мета – вшанування творчості Кобзаря. За словами педагога Ольги Коваленко  для участі в конкурсі роботи подали більше двохсот учнів Полтавської області. Подробиці далі.

Минулого року одинадцятикласниця Тетяна Майборода отримала президентську премію за перемогу в Міжнародному мовно-літературному конкурсі. Дівчина розповідає: тоді написала есе про Тараса Шевченка.

Тетяна Майборода, переможець Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка: У цьому творі я виклала власні думки з приводу творчості цього письменника. Пояснила його значення для всієї української нації. Поставила його в один ряд з такими видатними поетами як Міцкевич та Олександр Пушкін.

Цього року на обласному етапі міжнародного конкурсу 12-ти річний Євген Петраш посів перше місце. Хлопчик говорить: Тарас Шевченко є  символ держави.

Євген Петраш, учень 7-го классу: Він любив рідну Україну. Доля держави його завжди хвилювала більше ніж власна.

Завдання для конкурсу розроблені Міністерством освіти та Інститутом модернізації змісту освіти. Свої роботи подавали учні з п’ятих по одинадцяті класи.

Ольга Коваленко, завідувачка гуманітарних та мистецьких дисциплін ПОІППО ім. Остроградського: Що це за завдання? Це написання твору. Але не просто написання твору, щоб показати  свою майстерність, вправність. Але й обов’язково в кожному завданні є мовні, наприклад: ввести дієприкметникові звороти, ввести цитати правильно, ввести складнопідрядні речення і так далі.

Нагадаємо, «Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» проходить восьмий рік поспіль. Конкурс має кілька етапів: шкільний, районний, обласний та загальнонаціональний. Переможців міжнародного конкурсу визначать у березні.