Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

40-45 років – середній вік хворих на рак на Полтавщині

40-45 років – середній вік  хворих на рак на Полтавщині

Рак молочної залози – у жінок,  рак легенів – у чоловіків.  На ці онконедуги найчастіше хворіють на Полтавщині. До того ж,  в області зростає кількість людей, яким діагностують рак.  Чи є життя після  визначення діагнозу і чи  виділяє  держава   кошти на лікування хворих, дізнавалися Марина Проскурняк і Микола Янко.

Олені – 45. Вона рік  на обліку у лікаря в онкологічному диспансері. Про те, що  захворіла  дізналася випадково – під час профогляду. Лікар  поставив  діагноз - друга стадія раку молочної залози. Прооперували. Пройшла хіміотерапію. Тепер  живе з надією одужати. Готує улюблені страви для сина і опікується домашніми тваринами.

Олена Ластовецька, хвора на рак: Зразу було дуже важко , тоді змирилася. А тепер учуся з цим жити.

Марина Проскурняк, журналіст:   На Полтавщині  з кожним роком  збільшується кількість людей, хворих на рак. За словами головного лікаря обласного онкодиспансеру , у минулому році   на цю  недугу занедужало майже 40 тисяч людей. Це на 15 % більше  у порівнянні з роком попереднім.

За словами  заступника   головного лікаря обласного онкологічного диспансеру  Артема  Айкяна, на Полтавщині найчастіше хворіють  на рак  органів травлення, дихання, шкіри, легенів та органів сечової системи. Помолодшав і  вік  хворих.  П’ять років тому на онкозахворювання страждали люди 65 – 69 років, зараз - це працездатні 40 – 45 - річні.  Найчастіше  проблеми зі здоров’ям діагностують під час проходження профілактичних оглядів.

 Артем Айкян, заступник головного лікаря Полтавського обласного онкодиспансеру:Бытует такое неправильное мнение, о том, что рак не излечим. Это не так. Ели вовремя обратиться, . Чем раньше это заболевание будет выявлено, тем его легче лечить и люди выздоравливают. Играет большое значение иммунитет. Поэтому порекомендовал бы побольше позитива. Естественно правильное питание, правильный образ жизни. 

На Полтавщині та в інших регіонах України держфінансування  онкологічних  диспансерів  припинено  у 2016 році.  За словами головного онколога області Ореста Вовка,  на державному рівні планують створити програму, яка б  виділяла кошти на лікування онкохворих. Це поки що в планах.  У 2018 році  з   обласного бюджету виділили  сім мільйонів гривень, із  потрібних сімнадцяти.

Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкодиспансеру: Останніх три роки   виходимо з положення – кошти виділяє обласна влада, Да звісно не стовідсоткове, а вагому частину . Ми закриваємо  з обласних коштів  порядка семи мільйонів коштів. От і в цьому  році  проводиться тендерна процедура.   виділяють ті ж  самі кошти. Це  впевненість у завтра ньому дні, що ми не залишимося без нічого.

У Полтавському обласному онкологічному диспансері   запроваджують  сучасні технології   -  купили комп’ютерний томограф, ендоскопічну стійку. Проводять лапароскопічні операції, які  мінімізують  ризик ускладнень, зменшують  час і вартість лікування. 

За словами Олени, цінувати життя вона почала тільки після того, як почула вирок лікарів – рак. Зараз жінка переосмислила погляди на життя. Більше відпочиває, спілкується з природою і мріє: одружиться   син і  вона     бавитиме  внуків.