Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Сотню світлин із двох воєн експонують у Полтаві

Сотню світлин із двох воєн експонують у Полтаві

«Дві війни – одне лихо» – фотовиставку із такою назвою відкрили у Полтаві. Її присвятили минулим подіям в Афганістані та нинішнім – у зоні АТО. На відкритті експозиції у краєзнавчому музеї побувала  знімальна група "Лтави". Подробиці – далі у сюжеті.

В експозиції близько сотні світлин – сучасних і минулого століття. На них епізоди бойових дій та будні військових.

Олеся Васецька, науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею: Там є такі фото, які не можна зустріти в повсякденному житті. Вони зроблені у військових умовах і часто навіть під загрозою життя. При тому, тоді, коли заборонялося робити такі фото, особливо це стосується подій в Афганістані.

Автор світлин – Іван Петренко. Він учасник війни в Афганістані та бойових дій на сході України. Каже: на виставці - не всі фотографії з його архіву. Один із улюблених знімків – тут. 

Іван Петренко, організатор виставки, військовий: Ми стоїмо біля останнього рубежу, де закінчується Щастя. З цієї сторони щастя є, а на території, яка нам не підконтрольна, там щастя немає.

На відкритті фотовиставки – військові-афганці, бійці АТО та родичі загиблих. Голова обласної спілки ветеранів Афганістану Олександр Расько каже: цю виставку світлин планують експонувати і в районах Полтавщини.

Олександр Расько, голова обласного відділенняУкраїнської Спілки ветеранів Афганістану: На жаль, передали свій бойовий досвід, краще б воно не ставалося таке, яке зараз лихо на сході. І наша фотовиставка називається «Дві війни – одне лихо». Бо війна – це завжди лихо.

На фотовиставці -  боєць АТО Сергій Пономаренко. На цих світлинах – його військові побратими. Чоловік говорить: такі експозиції є просвітницькими.

Сергій Пономаренко, боєць АТО: Прикро, що молоді дуже мало. Нада по школах це возити, ці світлини, щоб бачили, бо про війну ніколи не треба забувати.

Виставка «Дві війни – одне лихо» у краєзнавчому музеї триватиме протягом тижня.