Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Понад 40 дітей в області захворіли на рак у 2017 році

Понад 40 дітей в області захворіли на рак у 2017 році

На Полтавщині зросла кількість дітей, хворих на рак. Торік захворіли 42 дитини - на 12 більше, аніж 2016-го. На першому місці по захворюваності в області - лейкози та лімфоми. На другому – пухлини головного мозку. Моя колега Лідія Ритченко у наступному сюжеті розповість про маленьку жительку Лубен Поліну, яка вже майже рік бореться із серйозною недугою.

Полінці Гончаровій – три роки. Торік у дівчинки виявили злоякісну пухлину. За цей час вона пройшла шість блоків хіміотерапії, попереду - операція.

Ольга Гончарова, мама онкохворої Поліни, м. Пирятин: До сих пір ми лікуємося тут. У неї нейробластома заочеревинного простору. Це дуже злоякісна пухлина. Виявили гепатит Б і після цього в нас пішло трошки погіршення. Ну вже наладжується вроді ситуація. Назбирали на лікування суму грошей. Ну ліки дуже дорогі. І грошей ще треба буде дуже багато.

Кошти на лікування онкохворої Полінки зібрали учні першого полтавського ліцею. Старшокласниця Ярослава Гудзь принесла дитині подарунки.

Ярослава Гудзь, учениця Полтавського багатопрофільного ліцею №1: Це якесь хвилювання і дійсно якось страшно. Ти не знаєш як підтримати. Ти не знаєш із чим ти можеш сюди прийти. Але чесно кажучи дивлячись на неї і на її маму я бачу людей  які, скоріш за все, є взірцем для мене.

До онкогематологічного відділеня Полтавської дитячої міської клінічної лікарні приїжджають лікуватися діти із усієї області. Під наглядом лікарів вони проходять процедури за європейськими протоколами, тобто за групами ризику.  Це передбачає індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Світлана Шевченко, завідувачка відділенням онкогематології ПДМКЛ: Досить багато чинників, від чого залежить результат. Це стадія захворювання в якій госпіталізується дитина. Це відповідь на терапію, яка згідно протоколу має. А якщо брати пухлини головного мозку – це операбельність, локалізація. Відділення досить добре оснащене перфузорами, інфузіоматами, яке дає змогу протягом семи, дев’яти діб проводити інфузію під наглядом досить досвідченого персоналу.

Лікар Світлана Шевченко каже: 75% дітей, які хворіють на лейкемію, з часом повністю одужують. Щодо інших пухлин - відсоток менший. Під час лікування онкохворі діти отримують психологічну та арт-терапію.

Тетяна Сипко, вихователька  відділення онкогематології ПДМКЛ: Работой занимаюсь играя в игры,  развивающимся материалом. То дети забывают о том, что они находятся в стенах больници.

Лікування дитячих онкозахворювань фінансують з обласного та міського бюджетів. Співпрацює дитяча міська лікарня з різними фондами підтримки. Також у Полтаві проводять благодійні ярмарки, концерти та акції, де збирають кошти на лікування дітей.