Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Чи оформлюють полтавці лікарняні?

Чи оформлюють полтавці лікарняні?

Трудоголізм чи страх втратити роботу? Частина населення не йде на лікарняний у разі потреби і продовжує хворіти на роботі. Який це відсоток - медики визначати не беруться. Говорять, це поширена практика. За словами полтавського сімейного лікаря Наталії Розбицької, через відданість своїй професії, людина ризикує отримати небезпечні ускладнення здоров’я. Які саме? - дізнавалися Валерій Пашнін та Ольга Боцула.

Пані Наталя продавець у магазині. Працює сім днів на тиждень. Говорить, роботу не пропускає навіть, коли відчуває легке нездужання.

Наталія, полтавка: Нежить, кашель, бувало й таке. Стараюсь таблетки випити і все.

Полтавка Руслана викладає в музичній школі. Каже: якщо піде на лікарняний, отримає меншу заробітну плату.

Руслана, полтавка: Взагалі, не вигідно. Мало коли брала лікарняний, стараюсь просто не хворіти.

Така відданість роботі та нехтування власним здоров’ям не лише заради грошей, - говорить практичний психолог Катерина Мироненко.

Катерина Мироненко, практичний психолог: Людина, яка йде на лікарняний,  має відчуття, ніби вона з цього життя випадає. Коли людина прагне не втрачати своїх можливостей, коли людина прагне бути в загальному потоці, вона не зважає на своє здоров’я і не бере лікарняний.

Застуда на ранніх стадіях має схожі симптоми з вірусними інфекціями, розповідає сімейний лікар Наталія Розбицька. І додає: переносити хворобу на ногах – небезпечно. У такому разі ви ризикуєте отримати ускладнення.

Наталія Розбицька, сімейний лікар: На тому тижні було троє людей, у яких зафіксували пневмонію. Коли висока температура, коли нежить, коли ти постійно з тими хустинками, ти чхаєш, ця інфекція переноситься повітряно-крапельним шляхом, тоді велика ймовірність інфікувати весь колектив.

За словами Наталії, лікувати ГРВІ вдома можна від 3 до 5 днів, доглядати за хворою дитиною – до десяти. На такий термін видають лікарняний лист залежно від складності недуги.

Наталія Розбицька, сімейний лікар: При ГРВІ – вітамінотерапія, постільний режим, пити багато рідини і вживати препарати, які допомагають імунній системі – це противірусні засоби

Аби зберегти власне здоров’я, пані Наталія радить вчасно проходити флюорографію.