Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

«Осте сте»: фотограф із Шотландії презентував знімки нічної Полтави

«Осте сте»: фотограф із Шотландії презентував знімки нічної Полтави

Полтава - урбаністичний культурний центр. Так місто, у неоновому світлі та тумані, побачив шотландець Стівен Дженсен і візуалізував за допомогою камери. «Осте сте» назвав виставку світлин, присвячену населеному пункту, в якому живе останні 10 років. Експонують фотополотна у міській галереї сучасного мистецтва «Джамп». Лілія Пархоменко бачила і знає більше.

Нічні вулиці, туман та неонове світло – усе це можна побачити на знімках Стівена Дженсена. Фотограф родом із Шотландії. У Полтаві живе понад десять років. Каже: місто сподобалось одразу.

Стівен Дженсен, фотограф, автор виставки: Я люблю, конечно, людей здесь, культуру, историю. Все. Я люблю даже погоду, интересна для меня. Что мне не нравится? Не знаю. Это трудне, конечно.

Тут, у галереї сучасного мистецтва, експонують близько тридцяти знімків Стівена Дженсена, на яких зображені полтавські вулиці. На роздрукованих полотнах - вибрані світлини за останні п’ять років.

Людмила Шевченко, директор галереї «Jump»: В основном, на фотографияхпредставлены теместа, которыемыобходимсторонойили не замечаем, или просто никогда не видели в таких ярких и необычныхцветах.

Володимир Мільченко також фотографує урбаністичні пейзажі. На виставку приїхав із Черкас.

Володимир Мільченко, відвідувач фотовиставки: В цього фотографа можна повчитися, я думаю, роботи зі світлом, те як він передає зображення на фоні не зовсім хорошого світла, те, що для камери є не зовсім добре.

Тетяна Поліщук раніше бачила роботи Стівена Дженсена. Сама займається живописом, тому, каже, їй подобається кольорова гама знімків.

Тетяна Поліщук, відвідувачка фотовиставки: Тепле з холодним дає контраст, який приваблює. Нюанси він приваблює в другу чергу, а контраст теплого і холодного – у першу чергу.

Виставку назвали «Осте сте» – за першим рядком вірша «Місто» футуриста із Кибинців Миргородського району Михайля Семенка.

Антон Усанов, куратор галереї «Jump»: Если ходить по городу, то такую Полтаву мы видим не очень часто, только в каких-то редких случаях. Здесь на фотографиях огни, полунеоновые какие-то вывески, которые представляют Полтаву как настоящий урбанистический центр.

Вуличною фотографією пан Дженсен займається із 2011-го. Роботи експонував у Парижі, Гамбурзі, Бухаресті, Дубліні, Києві. Цю виставку знімків «Осте сте» у Полтаві і про Полтаву можна переглянути до 25-го лютого.