Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор і ведуча:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Перевізники готуються до конкурсу на 15 маршрутах

Перевізники готуються до конкурсу на 15 маршрутах

Технічний стан автобусів, що їздять на міжміських та приміських маршрутах, перевірили у Полтаві. Перевезення пасажирів безпечним транспортом – одна із умов конкурсу на автобусних маршрутах. Більше інформації у сюжеті.

Транспорт на перевірку технічного стану привезли перевізники, які хочуть взяти участь в черговому конкурсі. За два дні фахівці оглянуть близько чотирьох десятків автобусів. Вони, можливо, перевозитимуть пасажирів на п'ятнадцяти маршрутах.

Юрій Кривошеєв, начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА: 20 числа у нас буде проводитися конкурс на перевезення пасажирів: міжміські, приміські. Відбувається три-чотири конкурси на рік.

Без підтвердження, що транспорт у хорошому стані, до участі у конкурсі не допустять. Перевіряють автобуси працівники поліції, Укртрансбезпеки, управління інфраструктури.

Тарас Полтавець, інспектор відділу управління патрульної поліції Полтавської області: Здійснюється зовнішній огляд автобуса. Це на справність шин, щоб мали однакові протектори. Перевіряється комплектність автомобіля. І зовнішні світлові прилади автомобіля.

Також перевіряють документи на транспортний засіб та водія. Перевізник Василь Титик працює на маршруті «Полтава-Кременчук». На перевірці технічного стану – чотири його автобуси. Всі іноземного виробництва. В експлуатації більше десяти років. Василь Титик каже: ремонтує ці, нові закупляти дуже дорого.

Василь Титик, перевізник: Всі розказують: їздите на зламаних автобусах. Дайте нам можливість завезти їх із закордону. І не переплачувати шалені гроші. Євро-5 і він там коштує більше 100 тисяч доларів. Якщо розмитнити, то там нереальні гроші. Купляти «Богдан» за 50 тисяч доларів, який два роки і розсипається.

За першу годину роботи оглянули близько десятка автобусів. Виявили порушення.

Тарас Полтавець, інспектор відділу управління патрульної поліції Полтавської області: В деяких автобусах встановлено додаткові зайві сидіння, щоб не передбачені заводом-виготівником. Такого чогось більш немає.

Конкурс триватиме два дні. Власники автобусів, де виявили порушення, можуть за цей час їх виправити. Тоді вони отримають допуск до конкурсу.