Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

31 березня – кінцевий термін підписання декларації з сімейним лікарем

31 березня – кінцевий термін  підписання декларації з  сімейним лікарем

З 1 квітня, згідно з розпорядженням  міністерства охорони здоров’я України,   полтавці  повинні звертатися до тих сімейних лікарів, з якими вони підписали декларації. Їх  укладають  безстроково,  тобто, на необмежений термін.  Якщо ж   пацієнт  вирішить  підписати  угоду з іншим лікарем, це можна  зробити у будь-який час.  Не обов’язково  звертатись до медика   за місцем реєстрації  - тепер можна  обрати лікаря,  який приймає біля вашого дому  або   роботи.  Про нововведення – розкаже   Марина Проскурняк.

Марина Проскурняк, журналіст:   Тепер медична допомога не прив’язана до місця прописки, проживання чи розміру хабаря. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за медичне обслуговування заплатить держава. Для цього потрібно лише паспорт  та   ідентифікаційний номер.   Лікар внесе ваші дані в систему, роздрукує декларацію,яку ви підпишете  і з цього моменту ви можете звертатись до лікаря у будь-який час.

Чоловік:Добрий день . Дозвольте. Оце проблемка у мене. Тиск. Хотів би з вами проконсультуватися.  Добре . Який ваш звичайний тиск – 110 на 140.

Валерій Васько хворіє на цукровий діабет   і  вегето – судинну дистонію.   За консультацією до лікаря  звертається щотижня. Говорить:   новину про обов’язкове  укладання декларації з лікарем, сприйняв позитивно.

Валерій Васько, пацієнт:Мы всей семьей решили идти к одному врачу. Узнали, что отзывы отличные. Нам удобно по месту жительства. Мы рядом тут до больницы. Качество обслуживания великолепное. Выписывают лекарства  не саме дорогие как говориться. Во всех отношениях.

Євгеній Ващенко  за  допомогою до медзакладів ходить  не часто -  раз на    рік.   Про розпорядження Мінохорони – чув. Але з сімейним лікарем – не визначився.

Євгеній Ващенко, пацієнт: Покищо не знаю. Зараз зайду подивлюся. Як лікар прийме, які будуть відношення.

Щоб  підписати  декларацію, потрібно визначитися з сімейним лікарем.  Він може  взяти на облік  не більше  двох  тисяч  людей. 

Сімейний  лікар  з  десятирічним стажем  Олександр Денисенко  нововведень не боїться. Говорить:   і зараз  консультує  майже дві тисячі пацієнтів. На кожного припадає по 10 – 15 хвилин прийому. 

Олександр Денисенко, сімейний лікар КЗ «Центр ПМСД №2 м. Полтави»: Для пацієнтів більш зручно вибирати собі сімейного лікаря, територіально  чи у кого більше подобається лікуватися. Деякі лікарі підходять більш психологічно , по лікуванні, з інших дільниць, з інших амбулаторій . Можливо навіть з іншої частини Полтави.

Електронна система запису до лікаря – обов’язковий пункт при укладанні декларації.  Дані пацієнтів  внесуть до єдиного реєстру і передадуть до  Національної служби здоров’я.  За кожного пацієнта медик отримуватиме різну суму кошів.

Алла Івко, заступник  головного   лікаря  КЗ «Центр ПМСД №2 м. Полтави»:Якщо це людина середнього віку,  це приблизно 370 гривень на рік, якщо це дитина до п’яти років, сумка збільшено до 700 гривень. Або це людина похилого віку.  Тут також буде сума більша до семисот гривень. 

Декларацію  пацієнти  підписують  безстроково. Розірвати угоду можна у будь-який момент. Укласти договір з іншим сімейним лікарем – так само.