Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Землю за межами населених пунктів передадуть ОТГ

Землю за межами населених пунктів передадуть ОТГ

Землю, за межами населених пунктів, передадуть об’єднаним територіальним громадам. Відповідне розпорядження прийняли на засіданні уряду 31-го січня. На Полтавщині близько 40 об’єднаних громад. Лідія Ритченко дізналася, скільки гектар земель отримають громади та коли це станеться – дивіться далі.

Передавати земельні ділянки з державної власності у комунальну п’ятьом громадам щомісяця має Головне управління Держгеокадастру в області. Спочатку проведуть їхню інвентаризацію, на це передбачені державні кошти.

Вадим Чувпило, начальник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області: 108 І передача земель здійснюється виключно для територіальних громад. На сьогодні у нас на території Полтавської області повноцінно функціоную 39 територіальних громад. І площа земель, які плануються до передачі з державної у комунальну власність, за результатами інвентаризації близько 700 тисяч гектарів.

Процес передачі земель у комунальну власність громадам триватиме більше півроку. Розпочнуть у березні. Складнощі у роботі також є.

Вадим Чувпило, начальник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області: От наприклад в Лубенському районі до складу ОТГ входить 11 сільських рад. От по цій громаді дійсно буде складно не то, шо працювати, а по часу. Ми не можемо так швидко, наприклад,  як  Щербанівська сільська рада, де дві сільські ради тільки увійшли.

Передача земель із державної власності у комунальну дозволить громаді контролювати надходження від плати за оренду землі за межами населеного пункту та земельного податку з неї. Наприклад у Машівському районі, Селещині і Новому Тагамлику разом узятих, майже 650 тисяч гектарів землі запасу. Ось що планують зробити з ними після інвентаризації.

Микола Кравченко, голова Машівської селищної об’єднаної територіальної громади: Будуть створені громадські пасовища, щоб люди могли використовувати безкоштовно землю для власних потреб. Тобто випасати худобу і накосити сіна. Інші землі будуть зарезервовані для пільгових категорій. Скажімо для учасників АТО, якщо вони будуть зацікавлені таку землю отримувати. І вся інша земля, розглядається така можливість, передати її в оренду, щоб вона не пустувала, приносила дохід у громаду.

Після передачі земель у комунальну власність громади, ті, хто нині користуються землею, мають право продовжити договір оренди. Але заключатимуть його не з держгеокадастром, а з об’єднаною територіальною громадою.

Олександр Полупан, консультант з правових питань Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України: Орендар, він має першочергове право на заключення договору. Тому, що якщо передачам землі в комунальну власність – це зміна власника. А договір заключний на певний період.

За словами Олександра Полупана, передача таких земель об’єднаним громадам забезпечить наповнення бюджетів та сприятиме їх  розвитку.