Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

7 років полтавці намагаються повернути вкладені заощадження

7 років полтавці намагаються повернути вкладені заощадження

У Полтавському  апеляційного суді відбулося судове засідання у справі кредитної спілки   «Перше кредитне товариство». На нього прийшлиті, хто  втратив свої гроші. Більше семи років вони намагаються повернути вкладені заощадження. Загалом, близько 11-ти мільйонів гривень. Докладніше  про ситуацію – від журналістки «Лтави» Валерії Рибалки.

Микола Зубенко, потерпілий, вклав 45-ять тисяч: Положив деньги на старость, на лікування. У мене були важкі часи. Жінка боліла, померла. Потім син помер. І я просив їх грошей на похорони, а вони не повернули.

Миколі Зубенко  80-ат.  У 2002 - му році він поклав родинні заощадження  на депозитний рахунок «Першого кредитного товариства».

Микола Зубенко, потерпілий, вклав 45-ть тисяч: Тоді життя трошки легше було. Поступово, поступово і всього сума була 45-ть тисяч.  Сума не маленька, зараз би вона була потрібна. За комунальні платить.

На Полтавщині більше двох сотень ошуканих  «Першим кредитним товариством». Загальна сума їхніх вкладів - близько 11-ти мільйонів. У 2009 році Октябрський райсуд Полтави зобов’язав керівництво Полтавської філії «Спілки», продати майно фірми та виплатити кошти потерпілим. Пізніше з’ясувалося – майна не існує. Тепер пенсіонери судяться не лише з директором товариства, а й з судовим виконавцем Михайлом Тарасенком.

Юрій Лебідь, громадський захисник вкладників кредитної спілки: Который не выполнил указания суда, не выполнил ухвалу и постанову суда. А также подсунул фиктивный акт описи имущества потерпевшим. Более того, при описи второго акта не вызывал ни свидетелей, ни понятых. Имущество каким-то образом пропало, скажем прямо оно украдено на суму 100 тысяч.

Висунути обвинувачення підозрюваному Тарасенку суд не може.  Через те, що головний свідок – керівник філії кредитного товариства Юрій Ковтун на засідання не з'являється.

Галина Погрібна, постраждала, вклала 22 тисячі: Значит много лет продолжаются суды. Лет 5-ть длятся суди, сюда уже лет несколько являемся в этот апелляционный суд. Основной обвиняемый – Ковтун. Он не является  и не могут обеспечить его явку.

Наразі на Юрія Ковтуна розпочали  кримінальне провадження за статтею 190 та 191 Кримінального кодексу України за шахрайство та заволодіння чужим майном службовою особою.

Руслан Перехрест , прокурор відділу прокуратури Полтавської області: Було проведено клопотання щодо примусового приводу. Оскільки неодноразово переносилися судові засідання. Колегією було вирішено задовольнити моє клопотання і прийняти рішення щодо приводу вказаного свідка.

Підозрюваний Тарасенко коментувати  журналістам свою  причетність  до цієї справи відмовився.