Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Яку літературу читають полтавці?

Яку літературу читають полтавці?

Більше половини українців не прочитали за минулий рік жодної книги. Такі дані опитування компанії маркетингових і соціологічних досліджень «Research & BrandingGroup». Середній показник серед тих, хто читає - сім книжок на рік. Частіше читають жінки- 48%. Читаючих чоловіків менше - 38%. Яка література нині в попиті серед полтавців, дізнавалася Ольга Боцула.

Ірина торгує книжками п’ять років. Останнім часом, каже, її товар купують мало. Здебільшого попит серед  покупців на класику.

Ірина, продавчиня книг: «Майстер і Маргарита», «Ромео і Джульєтта», Ремарка читають. Ажіотажу немає нині. Люди купували б, якби не було таких високих цін.

Сергій продає шкільну літературу. Говорить: дітям паперові книги замінюють електронні гаджети.

Сергій, продавець книг: Зараз ніхто не хоче нічого читати, все в комп’ютері. Це батьки змушують читати дітей. Початкові класи читають, старша школа не хоче.Всеволод Нестайко, Сухомлинський... старша школа Наталія Щерба…

На столі у дев’ятикласниці Каті окрім підручників, художня література за шкільною програмою. Читає, каже, виключно паперові книжки.

Катерина Лобанова, учениця 9 класу: За півроку прочитала книг п’ять. Востаннє читала Лермонтова, зарубіжну літературу на уроках.

Кандидат філологічних наук Тетяна Конєва найбільше полюбляє твори сучасних авторів. Книги, за словами науковця, підвищують інтелект людини.

Тетяна Конєва, кандидат філологічних наук, доцент: Книга – це мудрий порадник. Вона залучає людину до найвищих цінностей моральних і духовних: гідність, совість, любов до ближнього, відповідальність за свої вчинки.Впливає на смаки людини, на уявлення її про світ

Незалежно від віку, мода на читання серед полтавців не зникає, говорить експерт з бібліотечної справи Надія Влезько.

Надія Влезько, заступник директора з НР обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського: Влаштуватися на роботу, сім’я. Але згодом з»являються діти – і їм також треба книгу. Після 40-45 років людина знову повертається до книги.У неї є вільний час

За 2017-ий рік  полтавську обласну наукову  бібліотеку відвідали близько тридцяти шести тисяч читачів.