Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Михайло Кудряшов: "Афганці залишилися наодинці зі своїми проблемами"

Михайло Кудряшов: "Афганці залишилися наодинці зі своїми проблемами"

15 лютого  виповнюється   29-а  річниця виведення військ з Афганістану.   У війні в Афганістані  та інших локальних військових   конфліктах, брали участь понад 5 тисяч  жителів області. Про одного з воїнів-афганців -  у наступному сюжеті.

Михайло Кудряшов –   полковник,  офіцер запасу.  Після закінчення Одеського артилерійського  училища  служив у Німеччині, Волгограді, Прибалтиці, на Далекому Сході.  У  1982 році, тридцятитрирічним його направили до Афганістану.  У Кабулі  два роки служив  в артилерійських військах. Під час бою втратив ногу. Підірвався на міні,  рятуючи товариша.  Говорить:  був здивований  тим, як  на той час  жили  афганці.

Михайло Кудряшов, воював в Афганістані: Такое чувство было,что вроде я из 20 века окунулся в 14 век. когда мы выезжали на БМП, на танках по этим серпантинам , то наблюдали, что люди богатые – на японских мопедах. А нищета, крестьяне- дедушка с седой бородой со мальчиком , тянут этот деревянный плуг.

Крім спеки до 70 градусів,   говорить Михайло,  на чужині запам’яталися  скелі  та дороги, на яких не розминутися.  Під час бойових рейдів, а їх на рахунку Михайла  більше 40- ка, переваги були на боці  ворога.  Давалися в знаки не тільки юний вік солдатів, а й те, що радянські війська воювали на чужій території. 

Михайло Кудряшов, воював в Афганістані:    И  душманы так готовлять засады, на обочинах управляемые мины, на окраинах стоят  гранатометники, которые бьют по машинам. Чуть повыше сидять пулеметчики, автоматчики, и на самом верху сидять снайпера.    

Молоді  солдати  були не підготовлені  до війни в  Афганістані, говорить Михайло Кудряшов.   Вони хворіли   не звичні для  них  афганську лихоманку,  менінгіт,  тиф,  гинули  від  необережності. Найбільше  солдати боялися потрапити у полон. 

Михайло Кудряшов, воював в Афганістані:  Это очень страшно. Душманы были хуже фашистов. Было такое у них заведено делать красный тюльпан. Тоесть надрезаликожу в районе пояса.  Надрезают эту кожу и натягивают на голову. Это очень страшне муки. 

ЛАЙФ :  Самая  первак моя медаль – это  … Я ее получил  в 62 году в училище в Одесе за который я поехал даже в отпуск.  Самые дооргие это орден звезды. И орден за мужність. 

Зараз Михайло Кудряшов   лікується , щоб підтримувати  здоров’я. Каже:   багато колишніх афганців залишилися наодинці зі своїми проблемами.  Такої ж думки   Борис  Гонза  - керівник   обласної організації інвалідів війни,  збройних сил України, учасників  бойових  та силових структур».

Борис Гонза,   керівник  ГО  " організація інвалідів війни,  збройних сил України, учасників  бойових дій та силових структур Полтавщини»: На сьогодні ці люди залишилися на призволяще самі з собою. З мінімальною пенсією.  15 разів наша спілка збиралася  під стінами Верховної Ради, Кабінету Міністрів, з вимогою перерахувати пенсії. , щоб люди достойно получали те, що заробили.

У  Верховній  Раді  України   зареєстрували    проект постанови   про  перерахунок пенсій військовослужбовцям – пенсіонерам.  Його  депутати   планують розглянути найближчим часом.